Co warto wiedzieć o digital marketingu

Co warto wiedzieć o digital marketingu

Marketing cyfrowy, nazywany też digital marketingiem, jest obecnie jedną z najważniejszych i najpopularniejszych form reklamy. Okazuje się on skuteczniejszy od kampanii prowadzonych w tradycyjnych mediach. Zarówno narzędzia, jak i strategie dobierane są w zależności od potrzeb i branży, w jakiej dana firma działa. By dotrzeć do nowych klientów, a także wzmocnić więź z tymi, którzy już nam zaufali, należy skupić się na odpowiedniej prezentacji firmy w internecie.

Czym jest digital marketing?

Termin ten stosowany jest do określenia wszelkich działań reklamowych prowadzonych w internecie za pomocą strategii oraz konkretnych narzędzi. Wykorzystuje się w tym celu własne strony internetowe, kanały w social mediach, jak i treści sponsorowane w ramach content marketingu. Odbiorcami digital marketingu są użytkownicy online. Do marketingu cyfrowego zaliczamy m.in. SEO, content marketing, marketing afiliacyjny czy artykuły sponsorowane.

Na czym polega digital marketing?

Marketing cyfrowy przede wszystkim koncentruje się na tym, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Dzięki serii skutecznych narzędzi firma może skłonić użytkownika online do zakupu konkretnego produktu, zapoznania się z jej ofertą lub skorzystania z danej usługi. Użytkowników internetowych przybywa, a tradycyjne media odchodzą do lamusa. Chcąc jednak dotrzeć do możliwie największej liczby potencjalnych klientów, trzeba zastosować konkretne strategie oraz sięgnąć po odpowiednie narzędzia.

Zalety digital marketingu

Wszechobecne reklamy internetowe, wyświetlane zarówno na komputerach, jak i smartfonach, są dźwignią współczesnego handlu. Digital marketing pozwala dokonać dokładnych pomiarów i efektywności prowadzonych działań w sieci. Umożliwia również personalizację swoich kampanii i reklam, docierając do konkretnej grupy docelowej, których może zainteresować oferowane przez firmę usługi bądź produkty. Istotną zaletą marketingu cyfrowego jest intuicyjność. Nawet początkujący sprzedawcy z łatwością mogą prowadzić firmowy profil na wybranym przez siebie portalu społecznościowym. Na dodatek reklama internetowa jest znacznie tańsza od tej, która pojawia się w telewizji czy prasie. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na nią również przedsiębiorstwa, które mają mały budżet.

Digital marketing powinni rozważyć zarówno właściciele małych, jak i dużych firm. Pozwala on na zwiększenie dochodów, dotarcie do grupy docelowej, budowanie pozycji marki, zdobycie informacji zwrotnej od stałych, jak i nowych klientów, a także pozwala na budowanie pozytywnego wizerunku firmy w sieci. Tradycyjne media odchodzą w niepamięć, a internet od dawna stał się przestrzenią, w której szalenie ważna jest pozytywna opinia, rozpoznawalność i dobry kontakt z klientami.

 

Dodaj komentarz