Firma DDD — skuteczna dezynfekcja na terenie Bydgoszczy i okolic

Firma DDD — skuteczna dezynfekcja na terenie Bydgoszczy i okolic

Po wybuchu pandemii wszyscy zaczęliśmy zwracać jeszcze większą uwagę zarówno na higienę osobistą, jak i czyszczenie powierzchni w naszym otoczeniu. Obawiamy się bowiem rozprzestrzeniających się zarazków i bakterii. Musimy jednak mieć świadomość, że nasze codzienne, standardowe działania mogą nie wystarczyć. Czasami konieczna jest interwencja profesjonalistów.

Co zrobić, aby środki dezynfekujące zadziałały?

Być może wydaje ci się, że wykonywana przez profesjonalistów dezynfekcja https://d3hemmerling.com/ nie ma większego sensu. W dzisiejszych czasach każdy z nas może przecież kupić w drogerii lub hurtowni odpowiednie środki i odkazić powierzchnie w swoim domu czy biurze. Okazuje się jednak, że zabezpieczenie się przed szkodliwymi drobnoustrojami nie jest wcale takie proste.

Nie oszukujmy się: wszyscy cierpimy na brak czasu. Dlatego porządki często ograniczamy do niezbędnego minimum. Niektóre firmy mogą pozwolić sobie na zatrudnienie ekipy sprzątającej, w innych to pracownicy samodzielnie wykonują wyłącznie niezbędną dezynfekcję. W domu przeprowadzamy gruntowne prace raz na tydzień lub rzadziej.

Tymczasem o skuteczności dezynfekcji świadczy nie tylko częstotliwość jej przeprowadzania, ale także czas jej trwania oraz użyte w tym celu środki. Aby wiele preparatów zaczęło działać, muszą minąć godziny. Jeśli tylko przetrzemy blat standardowym płynem, lub – co gorsza – zmywalnym środkiem, możemy pozbyć się zabrudzeń, lecz z pewnością nie bakterii. Właśnie dlatego warto zgłosić się do profesjonalistów.

Jak wygląda profesjonalna dezynfekcja?

Specjaliści ds. dezynfekcji wiedzą, że można przeprowadzić ją metodą chemiczną lub fizyczną. W tym celu stosuje się parę wodną pod wysokim ciśnieniem, alkohole i inne preparaty. Ich dobór zależy od celu dezynfekcji. To nieprawda, że istnieje jeden płyn, który rozwiąże wszystkie nasze problemy. Wydaje nam się, że lepiej użyć czegokolwiek, niż nie czyścić powierzchni wcale. Jeśli jednak chcemy solidnie zadbać o własne zdrowie i utrzymać wysoki standard pomieszczeń, w których przebywamy, preparaty powinny zostać odpowiednio dobrane. Rodzaj używanego środka do dezynfekcji zależy między innymi od miejsca, jego przeznaczenia i panującej w nim temperatury.

Firma D3 Hemmerling uwzględnia w swoich usługach między innymi dezynfekcję opryskową i ozonowanie. Procedury te pozwalają na oczyszczenie pomieszczeń z drobnoustrojów chorobotwórczych. Jest to szczególnie istotne w miejscach użyteczności publicznej — biurach, fabrykach, szpitalach, lokalach gastronomicznych czy hotelach. Firma świadczy również usługi dezynsekcji i deratyzacji.

Dodaj komentarz