Jakie powinno być dobre biuro rachunkowe?

Jak sprawnie i efektywnie prowadzić firmę? Odpowiedzi na to pytanie jest kilka. Jednak warto zacząć od tego, że filarem jest dobrze wybrane biuro rachunkowe. Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wiąże się również z obszerną dokumentacją, rachunkami, wypłatami, a czasem stawiennictwem w urzędach. To czasochłonne zadania, które zdecydowanie bezpieczniej jest powierzyć komuś doświadczonemu. Z tego właśnie względu warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym. Jakie powinno być dobre biuro rachunkowe?

Doświadczenie i silna pozycja na rynku

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości usługach, to nie możemy sięgnąć po pierwsze lepsze biuro rachunkowe. Wybór musi być staranny i przemyślany. Czym się kierować? Przede wszystkim doświadczeniem. Biuro rachunkowe, które na rynku istnieje już kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat zdecydowanie jest dobrym wyborem. W tym czasie pracownicy mieli okazję prowadzić dokumentację wielu klientów i zgromadzić cenne doświadczenie. Co ważniejsze, jeżeli firma tak długo utrzymała się na rynku, to znaczy, że ma silną pozycję. Na przykład, tak jak biuro rachunkowe Grudziądz, które może pochwalić się kilkunastoletnim doświadczeniem w branży. Konkurencja jest duża i wiele biur rachunkowych nie jest w stanie się przebić, a tym bardziej utrzymać.

Wysokie opinie

Wybierając biuro rachunkowe, koniecznie sprawdź opinie. Najwygodniejszą opcją jest szukanie ich w Internecie. Opinie innych klientów są najrzetelniejszym źródłem. To prosty sposób na zweryfikowanie czy warto podjąć współpracę z konkretnym biurem rachunkowym. Jeżeli biuro ma zablokowaną możliwość wystawiania opinii lub w ogóle ich nie posiada, to powinno być to dla nas czerwone światło.

Certyfikaty i kwalifikacje

Jeszcze do niedawna, żeby móc prowadzić biuro rachunkowe trzeba było uzyskać certyfikat Ministerstwa Finansów. Było to potwierdzenie kwalifikacji i uprawnień. Dziś już certyfikat nie jest wymagany. Warto się jednak zastanowić, czy chcemy powierzyć rachunkowość firmie, która nie ma potwierdzonych kwalifikacji. Dlatego nasz wybór zawsze powinien paść na biuro rachunkowe, które może dowieść kompetencje swoich pracowników.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej

Od 2004 roku każde biuro rachunkowe jest zobowiązane do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Jednak podstawowa, czyli wymagana polisa jest bardzo okrojona. Dlatego warto sprawdzić, czy biuro posiada ubezpieczenie także od innych przypadków. Dzięki ubezpieczeniu, jeżeli w dokumenty wkradnie się błąd, koszty związane z pomyłką zostaną pokryte przez ubezpieczyciela biura.

Dodaj komentarz