Pożyczki społecznościowe – ciekawa alternatywa dla kredytu w banku

Pożyczki społecznościowe – ciekawa alternatywa dla kredytu w banku

Rynek pomocy finansowych kwitnie. Obecnie nie brakuje na nim rozwiązań dopasowanych do różnych grup konsumentów. Rozszerzona oferta pozwala na pozyskanie dodatkowych środków nawet bez wychodzenia z domu – wystarczy urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Tyczy się to przede wszystkim instytucji pozabankowych, choć banki mają także wiele w tej kwestii do zaoferowania.

Jedną z nowszych form uzyskania niezbędnych pieniędzy są pożyczki społecznościowe. Produkt nie jest jednak dostępny wszędzie. Dlatego dziś postaramy się Ci wskazać, gdzie warto go szukać, a także, w jaki sposób będzie najbezpieczniej go zaciągnąć. Zapraszamy!

Czym są pożyczki społecznościowe?

Pożyczki społecznościowe to stosunkowo nowa forma zobowiązania finansowego, która polega na zawarciu umowy cywilno-prawnej pomiędzy dwoma osobami. Umowa może zostać zawarta bezpośrednio, przez specjalny serwis internetowy lub z pomocą instytucji finansowej, która staje się pośrednikiem takiej transakcji.

Taka forma pozyskania dodatkowej gotówki polega na tym, że inwestor ze sporymi oszczędnościami oferuje swój kapitał osobie znajdującej się w pilnej potrzebie finansowej. Z reguły stroną pożyczającą jest przedsiębiorca, pragnący podjąć kluczowe dla swojego biznesu inwestycje. Rozwiązanie jest zatem postrzegane jako ciekawa alternatywa dla trudniejszych w pozyskaniu kredytów w banku.

Zaciągnięcie pożyczki społecznej w odpowiednim miejscu – np. za pośrednictwem Spłaty Kredytów – pozwala na spełnienie potrzeb i oczekiwań każdej ze stron (zarówno inwestora, jak i również pożyczkobiorcy). W praktyce oznacza to, że nie będziesz musiał martwić się zbyt wysokimi ratami pożyczki, ponieważ będą one odpowiednio dostosowane do Twoich potrzeb. Co więcej, ich spłata zostanie odpowiednio rozłożona w czasie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o warunkach pożyczki społecznej – koniecznie odwiedź stronę Spłaty Kredytów https://splatakredytow.pl/ i przejdź w zakładkę klienci indywidualni, na której znajdziesz pożyczki społecznościowe i pozostałe produkty.

Lepiej szukać samodzielnie, czy korzystać z pośrednictwa?

Samodzielne znalezienie odpowiedniego inwestora, który udzieli niezbędnej pożyczki społecznej, może nie być proste. Decydując się na działanie w pojedynkę, należy mieć się na baczności – zwłaszcza, gdy korzystasz z serwisów internetowych oferujących taką pomoc. Może zdarzyć się, że trafisz na wyrachowanego oszusta, który tylko Ci zaszkodzi. Upewnij się zatem kilkakrotnie, że osoba, z którą podpisujesz umowę, jest w porządku i posługuje się łatwymi do weryfikacji danymi. Twój niepokój powinno wzbudzać każde kłamstwo takiej osoby. Bycie ostrożnym tyczy się każdej ze stron, która zawiera umowę.

Aby bezpiecznie uzyskać niezbędną sumę pieniędzy lub dobrze zainwestować zgromadzone oszczędności bez niepotrzebnych komplikacji, warto skorzystać z pośrednictwa instytucji finansowej. Przykładowa Spłata Kredytów zadba o pewną i bezpieczną umowę dla każdej strony. Dzięki pomocy profesjonalisty możesz także liczyć na pomoc od strony formalnej – którą zajmie się instytucja.

Dodaj komentarz