Jak udekorować stół weselny – najciekawsze pomysły

Wystrój stołu weselnego jest tak samo ważny, co sali. Zarówno stół (lub stoły), jak i sala muszą współgrać z otoczeniem i klimatem wesela. Jedno bez drugiego nie może istnieć. Stoły weselne są najbardziej widocznymi elementami sali. Jako pierwsze rzucają się w oczy, dlatego ich wystrój jest tak ważny. Zobacz pomysły jak udekorować stół weselny.

Świeże kwiaty 

Najpopularniejszym trendem weselnym w ostatnich latach jest styl rustykalny, przeplatający się z boho. Z tym z kolei wiążą się świeże kwiaty, wieńce i bukiety. Na głowie panny młodej znajduje się wianek ze świeżo ciętych lub polnych kwiatów. Żeby więc sala pasowała do stylizacji panny młodej, powinna być cała kwiatach. W tym także stoły. Ciekawym pomysłem są obfite i kolorowe bukiety z nutą artystycznego nieładu. Czyli komponujące się ze stylem rustykalnym. Tego rodzaju bukiety pasują do białych dekoracji i drewnianych stołów. Jeżeli Wasz wybór padł na okrągłe stoły, to bukiet ustaw na środku każdego z nich. Pamiętaj jednak, żeby nie był za wysoki, ponieważ wtedy będzie zasłaniać gości siedzących naprzeciwko. Ciekawą propozycją jest także wieniec z kwiatów i w środku ustawione świece o kształcie walca.

W  przypadku stołów podłużnych możesz wybrać kwieciste girlandy, które będą ciągnąć się przez środek stołu i delikatnie go przyozdabiać. Drugą propozycją są stojące bukiety rozstawione co 4-5 krzeseł, a pomiędzy wysokie i cienkie świeczki, które nadadzą całości romantycznego klimatu. 

Serwetki i bieżniki 

Styl rustykalny charakteryzuje się wykorzystaniem drewnianych mebli. Dlatego do wesela w stylu rustykalnym świetnie sprawdzą się drewniane stoły. Te z kolei szkoda w całości zakrywać, ponieważ naturalne drewno samo w sobie jest ozdobą. Co więc zrobić, żeby stoły nie wyglądały “goło”? Oprócz powyższych kwiatów i świec postaw na jednorazowe bieżniki. Są wygodne w użyciu i co ważniejsze mogą być niezwykle eleganckie. Piękne bieżniki na wesele znajdziesz u producent opakowań. Bieżniki flizelinowe są wytrzymałe i wyglądem przypominają materiał. Są za to dużo wygodniejsze niż tradycyjna wersja. Na stronie znajdziesz także dużo więcej inspiracji na oryginalną dekorację stołu.

Przystrajając stół weselny nie możemy zapomnieć także o praktycznych aspektach. Między innymi serwetkach. Jest to rzecz równie istotna, co cała reszta i musi pasować do wystroju. Jeżeli na stole macie kolorowe bukiety, to serwetki warto zachować w stonowanych kolorach. Pasować będą na przykład beżowe lub w odcieniu kości słoniowej i koniecznie jednokolorowe. 

Dodaj komentarz