Na czym polegają usługi dźwigowe?

Na czym polegają usługi dźwigowe?

Dźwigi w znacznej większości przypadków wykorzystywane są przez firmy związane z branżą budowlaną, które bez tych maszyn nie byłyby wstanie wykonywać niektórych zleceń. Pojazdy te nie tylko pomagają w transporcie wielogabarytowych i ciężkich przedmiotów, ale przede wszystkim zdecydowanie usprawniają pracę.

Firmom budowlanym przynajmniej na początku działalności nie opłaca się posiadanie własnych dźwigów, dlatego decydują się na ich wynajem. Rekomendowana jest współpraca z najbardziej doświadczonymi i rekomendowanymi przedsiębiorstwami zajmującymi się usługami dźwigowymi. Pracownicy tych firm mają bowiem odpowiednie kwalifikacje do obsługi tych maszyn.

W jakich sytuacjach potrzebny będzie wynajem dźwigu?

Można wymienić bardzo dużo rodzajów prac, w których konieczna będzie pomoc dźwigu. Do zdecydowanie najbardziej popularnych trzeba zaliczyć przeprowadzki, remonty, transport, budowanie obiektów czy stawianie wymagających i zaawansowanych konstrukcji. Wynajmem przede wszystkim zainteresowane będą firmy budowlane, hale produkcyjne, firmy spedycyjne czy magazyny.

Usługi dźwigowe bardzo często są jedyną szansą na wykonanie danego zadania, zapewniają również znaczne przyspieszenie czasu jego wykonania. Pracownik firmy zewnętrznej jest wstanie w określonym czasie i miejscu nie tylko przeładować, ale również załadować i rozładować towar. W zdecydowanej większości zleceń będzie chodziło o bardzo ciężkie elementy ważące nawet 15 ton. Firmy świadczące usługi dźwigowe przeważnie współpracują z lokalnymi przedsiębiorstwami.

Na czym dokładnie polegają usługi dźwigowe?

Firmy dysponujące pracownikami z odpowiednimi uprawnieniami związanymi z prowadzeniem dźwigu mogą zdecydować się na wynajem samego pojazdu. Niektóre przedsiębiorstwa zatrudniają osobę do obsługi wynajmowanego dźwigu. Obecnie pojazd może być wynajęty na określoną liczbę godzin albo dni. Firma wynajmująca pojazd może dzięki temu przeprowadzić kilka prac za jednym razem.

Z wynajmem dźwigu należy tak samo jak w przypadku każdego innego sprzętu, odpowiednio się o niego zatroszczyć, by nie został uszkodzony lub zepsuty podczas używania. Umowa wynajmu zobowiązuje do pokrycia ewentualnych kosztów naprawy. Bardzo istotną kwestią jest również właściwe garażowanie dźwigu. Maszynę należy odpowiednio uchronić przed kradzieżą i zabezpieczyć, by nie narażać się na ogromne koszty.

Obecnie mało firm posiada własne dźwigi ze względu na bardzo bogatą ofertę firm zajmujących się wynajmem tych maszyn. Na tego typu usługę coraz częściej decydują się także osoby prywatne.

Dodaj komentarz