Mandat za holowanie na autostradzie – ile zapłacimy?

Mandat za holowanie na autostradzie – ile zapłacimy?

Wielu kierowców często ma wątpliwości co do holowania samochodu na autostradzie. Nieznajomość przepisów szkodzi, o czym można przekonać się, nie przestrzegając przepisów ruchu drogowego. Zobacz, w jakich sytuacjach holowanie na autostradzie jest dozwolone i ile może kosztować nas mandat za nieprzestrzeganie przepisów dotyczących holowania.

Holowanie na autostradzie – czy jest dozwolone?

Przepisy ruchu drogowego jasno określają, że holowanie na autostradzie przez osoby nieuprawnione do tej czynności jest zabronione. Oznacza to, że może zrobić to jedynie profesjonalna pomoc drogowa lub inny podmiot do tego uprawniony. Warto też wiedzieć, że uprawnione osoby również nie mogą holować auta w dowolne miejsce. Jest to dozwolone wyłącznie do najbliższego zjazdu lub miejsca obsługi podróżnych. Za złamanie tego przepisu możemy zostać ukarani mandatem i co najgorsze – spowodować niebezpieczeństwo na drodze.

Czemu nie można holować na autostradzie?

Holowanie przez osoby i pojazdy do tego nieuprawnione jest zakazane na autostradzie, ponieważ jest niebezpieczne. Maksymalna dopuszczalna prędkość jazdy na autostradzie wynosi 140 km/h. Rozpędzenie się do takiej prędkości przez pojazd holowany i holujący jest jednak zakazane. Podczas wykonywania tej czynności, nie można przekroczyć 60 km/h poza terenem zabudowanym. W momencie, gdy kierowcy zdecydowaliby się, aby holować samochód na lince z dozwoloną prędkością 60 km/h, spowolniliby oni ruch na całym odcinku drogi, a dodatkowo stwarzali duże niebezpieczeństwo.

Właśnie dlatego holowanie na autostradzie jest zabronione. Jeśli chcesz uniknąć problemów z tym związanych i chcesz przetransportować swoje auto z Niemiec do Polski przez autostradę, to wezwij https://www.pomoc-drogowa-magdeburg.com.pl/. Pomoc drogowa bezpiecznie odholuje Twoje auto i pomoże Ci o każdej porze.

Mandat za holowanie na autostradzie – ile zapłacimy?

Jeśli nie dostosujesz się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego i nie wezwiesz do pomocy osób uprawnionych do holowania na autostradzie https://www.pomoc-drogowa-magdeburg.com.pl/ to możesz za to sporo zapłacić. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to zabronione i może zagrażać zarówno Tobie, jak i innym kierowcom poruszającym się autostradą. Mandat za holowanie samochodu na autostradzie może Cię kosztować aż 250 zł. Warto więc o tym wiedzieć i w razie awarii samochodu na tej drodze zrezygnować z holowania.

W razie awarii lub kolizji należy usunąć auto z drogi na pas awaryjny, włączyć światła awaryjne i zasygnalizować postój trójkątem ostrzegawczym, który kierowca powinien ustawić w odległości 100 m od pojazdu.

Dodaj komentarz