Inwestowanie w ubezpieczenia

Inwestowanie w ubezpieczenia

Inwestowanie w towarzystwa ubezpieczeniowe to jeden z najstarszych i sprawdzonych sposobów inwestowania pieniędzy. Warto jest przetestować ten typ inwestowania, gdyż może on okazać się bardzo dochodowy, zwłaszcza w trudnych czasach nawracających kryzysów finansowych.

Perspektywa na przyszłość

Od początku transformacji ustrojowej w Polsce obywatele RP coraz częściej martwią się o swoje bezpieczeństwo finansowe w wieku poprodukcyjnym. Politycy coraz częściej sięgają po wymyślne środki, aby poradzić sobie z coraz większą dziurą budżetową oraz zwiększającymi się z roku na rok zobowiązaniami rentowo-emerytalnymi. Pomysły na zwiększenie wieku emerytalnego i nakaz dłuższego czasu pracy to pewna droga w polityczny niebyt, jednakże jak głosi stare porzekadło „przezorny dwa razy ubezpieczony” warto jest spojrzeć na swoją sytuację z innej perspektywy.

W polskim społeczeństwie, przez 50 lat funkcjonowania gospodarki centralnie sterowanej wykształciło się przyzwyczajenie, że państwo powinno zapewniać nam, obywatelom wszystkie konieczne środki do życia, także w czasie gdy już nie będziemy w pełni zdolni zdolni do pracy, a więc powyżej 65 roku życia. W krajach, w których państwo zazwyczaj nie ingerowało w procesy gospodarcze, ludzie nauczyli się radzić sobie sami, także w kwestii gromadzenia odpowiednich funduszy na przyszłość. Dlatego też w takich krajach jak Stany Zjednoczone, Anglia czy Francja lub Australia, ludzie wyrobili sobie nawyki, które pozwalają im na życie w dostatku, także po przejściu na emeryturę.

Ubezpieczenie: co to jest i kiedy się pojawiło?

Firmy ubezpieczeniowe zaczęły pojawiać się w XVIII wieku. Pierwsza firma ubezpieczeniowa pojawiła się w Anglii w 1765 roku. Później inicjatywa ta rozprzestrzeniła się na Niemcy, Francję, Rosję, a jeszcze przed końcem XIX wieku obejmowała wiele krajów świata.

Podstawowe zasady, które zostały ustanowione w momencie rozpoczęcia tej działalności, zachowały się do dziś. Firmy kumulują wkłady pieniężne klientów, a dopiero potem je pomnażają. Wykorzystuje się do tego szeroki wachlarz możliwości: lokaty bankowe, nieruchomości, papiery wartościowe, itp.

Na polskim rynku od 30 lat działają najwięksi giganci światowego rynku ubezpieczeniowego takie jak Metlife, Generali, AXA, Vienna, Aviva, Skandia czy Alianz oraz firmy z polskim rodowodem takie jak PZU, TUW, Warta czy Ergo Hestia. Firmy te z powodzeniem prowadzą swój biznes na całym świecie. Oferują one oprócz standardowych ubezpieczeń majątkowych dla firm i klientów indywidualnych, także indywidualne ubezpieczenia na życie rozbudowane o dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne i wypadkowe. Oferują też fundusz emerytalne, produkty inwestycyjne i emerytalne (m.in. IKZE, IKE) oraz pracownicze programy emerytalne (PPE).

Planowanie swoich perspektyw w tej dziedzinie najlepiej powierzyć specjalistom – doradcom ubezpieczeniowym lub inwestycyjnym. Mają oni odpowiednie wykształcenie i rozumieją istotę produktów ubezpieczeniowych. Doradca inwestycyjny jest w pełni kompetentnym pracownikiem firmy ubezpieczeniowej, który z myślą o dobru klienta jest zdolny kompleksowo przeanalizować jego indywidualne potrzeby i będzie w stanie zaproponować polisę, która spełni jego oczekiwania.

Dodaj komentarz