Internet w Katowicach – lepsza oferta lokalnego dostawcy, czy giganta?

Internet to ogólnoświatowa sieć komputerowa, która umożliwia prowadzenie wygodniejszego życia. Globalna sieć jest z kolei zbiorem lokalnych i ogólnokrajowych sieci, które udostępniane są na komputerach stacjonarnych oraz wszelkich urządzeniach mobilnych. Dzięki technologicznemu postępowi mamy szansę na zdobywanie informacji z całej planety i komunikację w rzeczywistym czasie z dowolnego miejsca na Ziemi. W obecnych czasach korzyści posiadania internetu jest jednak znacznie więcej.

Sieć lokalna vs. sieć wypromowanego giganta

Jak już wspomnieliśmy, ogólnoświatowa sieć składa się z mniejszych – lokalnych i ogólnokrajowych – sieci. Część z nich z pewnością znasz. UPC, Netia, Vectra, Plus, Orange, czy Play stanowią tzw. gigantów, którzy działają na terenie Polski. Z reguły zasięg dostarczanej przez nich sieci jest nieograniczony. 

Praktyka pokazuje jednak, że nie zawsze tak jest. Szybki internet od tych dostawców może czasami okazać się zawodny, dla regionu, w którym mieszkamy. Wpływ na prędkość internetu może mieć wiele czynników. Najczęstszymi jest jednak zagęszczenie aktywnych użytkowników w sieci lub też zakłócenia wynikające np. ze słabej urbanizacji terenu albo regionu o wyjątkowo słabym i niskim zasięgu. Najbardziej odczuwalne jest to w regionach górskich.

Słaby zasięg operatorów-gigantów nie jest jednak przeszkodą. W niektórych regionach szybki i sprawny internet możemy uzyskać od lokalnych dostawców. Wbrew pozorom niewielcy operatorzy również posiadają ciekawą i atrakcyjną ofertę internetu – nawet z dodatkami w postaci telewizji. 

Ze względu na lokalną działalność takich operatorów ich promocja nie odbywa się na aż tak szeroką skalę. Możliwe zatem, że w Twojej okolicy znajduje się taki operator, o którym nawet nie wiesz. Lokalny internet w Katowicach oraz pozostałych regionach Polski, możesz znaleźć dzięki dołączeniu do lokalnych grup na Facebooku. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak skorzystanie z porównywarki operatorów, np. tej od Tropiciela, dzięki której znalezienie najlepszej oferty internetu będzie szybsze.

Jakie informacje o dostawcach internetu znajdują się w porównywarce?

Przykładowa porównywarka, o której wspominaliśmy nieco wyżej, zawiera wiele cennych informacji. Jako klient poszukujący odpowiedniego dostawcy internetu możesz w prosty sposób porównać dostępne oferty dla Twojego regionu. Informacje zawarte w porównywarce dotyczą kwestii takich, jak:

  • Cena usługi;
  • Prędkość pobierania i wysyłania;
  • Limit danych;
  • Długość oczekiwania na dostawę;
  • Koszty instalacji;
  • Okres umowy;

Dodaj komentarz