Pożyczka krótkoterminowa.

Pożyczka krótkoterminowa.

Pożyczka krótkoterminowa

Czasami w naszym życiu zdarzą się sytuacje, kiedy potrzebujemy nagle gotówki. Nie posiadamy wówczas czasu na zbędne formalności czy dzwonienie do bliskich osób. Dlatego często się gamy po pożyczki krótkoterminowe bądź bez BIK https://pozyczkolog.pl/. W skrócie pożyczka krótkoterminowa jest produktem finansowym, który posiada krótki termin spłacalności. Na pozabankowym rynku z pewnością znajdziemy oferty zaczynające, się od jednego dnia spłaty kończąc, aż na 45 dniach. Wyróżnia się tym, iż proces wnioskowania jest znacząco łatwiejszy. Istnieje wiele możliwości na złożenie wniosku m.in.: przez internet, telefon bądź osobiście w biurze.

Kto oferuje pożyczki krótkoterminowe?

Jeżeli poszukujemy najkorzystniejszych ofert pożyczenia środków na krótki okres, warto skorzystać z porównywarek finansowych https://pozyczkolog.pl/. Poprzez jego użytkowanie z łatwością znajdziemy atrakcyjne oferty. Większość firm oferuje pożyczki od 500 zł do 3 bądź 6 tysięcy oczywiście znajdą się wyjątki od tej reguły. Z drugiej strony termin spłaty zaczyna się, od 30 dni a kończy na 60 dniach.

Jak wnioskować?

Jak już wyżej wymieniłem, składanie wniosku na pożyczki krótkoterminowe jest proste. Teraz zobaczymy, jakie dokumenty będą wymagane oraz kolejność kroków, z jakimi będziesz postępował. Warto podkreślić, iż oferty mogą się różnić między sobą, co skutkuje innymi wymaganiami w danej firmie.

1. Wybranie oferty

Po pierwsze w wielu przypadkach firmy pożyczkowe na swoich stronach internetowych dają ci możliwość wyboru odpowiedniej oferty dla siebie. Coraz częściej spotykamy się z “suwakami” czy z “rozwijana listą”. Zostały specjalnie stworzone na stronach internetowych pożyczkodawców, abyśmy wybrali kwotę oraz czas spłaty, jaki nas interesuje. Jednakże zawsze trzeba sprawdzić, jakie są szacowane koszty naszej pożyczki. Firmy udzielające pożyczek mają obowiązek nas o tym informować.

2. Wypełnianie wniosku.

Po drugie należy wypełnić wniosek, jest najważniejszym krokiem w całym procesie. W formularzu uzupełniamy dane, które wymaga pożyczkodawca. Zazwyczaj są to: dane kontaktowe, osobowe, dane do przelewu oraz informacje o naszych dochodach. Na podstawie tych informacji wniosek zostaje oceniany. Oczywiście firmy udzielające pożyczek nie sprawdzają naszej zdolności kredytowej tak dogłębnie jak banki, lecz robią to w zakresie swoich możliwości.

3. Weryfikacja.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja. Ma to za zadanie potwierdzić konto bankowe i tożsamość klienta. Będziemy wówczas potwierdzić telefoniczne swoje dane czy wykonać tradycyjny przelew o kwocie 1 gr bądź 1 zł.

4. Wypłata

W przypadku, gdy pożyczkodawca zaakceptuje nasz wniosek, wystarczy czekać na wypłatę pieniędzy. Informacje na temat decyzji otrzymamy na maila, telefoniczny lub poprzez SMS.

Dodaj komentarz