Gdzie wyjechać na weekend z małymi dziećmi?

Gdzie wyjechać na weekend z małymi dziećmi?

Kilkudniowy wypoczynek najlepiej zaplanować względnie blisko domu, tak by nie tracić niepotrzebnie czasu na męczące dojazdy. W Polsce jest naprawdę sporo atrakcyjnych miejsc na krótki urlop, a wiele z nich przypadnie do gustu również tym najmłodszym turystom. Dokąd można pojechać?

Warmia

To sprawdzone miejsce na rodzinny wypoczynek w otoczeniu przyrody. Warmia to oczywiście jeziora, ale nie tylko – warte odwiedzin są także parki narodowe, zamki krzyżackie, charakterystyczne dla tego regionu drewniane domy i przydrożne kapliczki. Jest tu co robić o każdej porze roku, a większość atrakcji jest dostępna także dla małych dzieci.

Toruń

To miasto o bogatej historii, pełne zabytków i ciekawych muzeów. Warto się wybrać do Muzeum Toruńskiego Piernika i wziąć udział w warsztatach cukierniczych, kolejną atrakcją jest kosmiczny seans w Planetarium oraz wizyta w Niewidzialnym Domu. Jak czytamy na https://okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-na-wakacje-z-dziecmi/, dodatkową rozrywkę zapewni jeszcze pobyt w hotelu z nowoczesnym aquaparkiem.

Warszawa

Stolica kraju to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast, czy jednak na weekend z dziećmi będzie równie dobrym wyborem? Jak najbardziej tak, jeśli w swoich planach uwzględnimy wizytę w Centrum Nauki Kopernik. Spodoba się tu wszystkim, niezależnie od wieku, trzeba jednak odpowiednio wcześniej zarezerwować bilety.

Gdynia

Podobną atrakcją jest Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Oprócz stałych wystaw, są tu organizowane warsztaty nawet dla rocznych dzieci, a po zakończonej wizycie można wybrać się na gdyńską plażę, która zachwyca swoją atmosferą nawet w chłodnych miesiącach.

Karpacz

Karpacz to bardzo popularny kurort górski w Sudetach Zachodnich, polecany między innymi przez ranking najciekawszych ośrodków wypoczynkowych na https://okiemturysty.pl/najlepsze-hotele-z-aquaparkiem-polsce. Można tu uprawiać różne sporty zimowe, natomiast w cieplejszych miesiącach turystów przyciągają atrakcyjne szlaki do pieszych wędrówek. Właśnie w Karpaczu znajduje się słynna świątynia Wang, a dzieciom z pewnością przypadnie do gustu Muzeum Zabawek.

Dodaj komentarz