Dlaczego warto uczyć się jezyków obców?

Dlaczego warto uczyć się jezyków obców?

Inwestycja w naukę języka angielskiego zawsze jest zwrotna. Czasem profity z opanowania angielskiego nie następują od razu, czasem nie są tak obiecujące, na jakie się zapowiadały, jednakże trudno jest znaleźć kogoś, kto by żałował nauki angielskiego i przyznał, ze jest to zbędna umiejętność. Język angielski wkracza w nasze życie, czy tego chcemy, czy też nie. Obecny jest w pracy, w szkole, w rozrywce, jak i towarzystwie. Chcąc poszerzać swoją wiedzę, zainteresowania potrzebujemy angielskiego, by móc być na bieżąco z nowościami wydawniczymi, by uczestniczyć w naukowych konferencjach i szkoleniach. Chcąc piastować ważne funkcje w firmie również winniśmy prezentować nieskrępowaną umiejętność komunikacji w jeżyku angielskim. Nie musimy pełnić roli reprezentacyjnych, wystarczy być zwykłym sprzedawcą, handlowcem, by na co dzień potrzebować angielskiego.

Język obcy będzie zawsze pewną inwestycją!

Pomijając pracę na rynku międzynarodowym i obsługując cudzoziemców możemy potrzebować po prostu tłumaczenia instrukcji obsługi, czy też opisu właściwości produktu, o który nas klient prosi. Im wyższe stanowisko pracy, większa firma i bardziej odpowiedzialna praca, tym oczekiwania pracodawców na globalnym rynku zatrudnienia są wyższe.. tym samym planując awans i sukces zawodowy nie można pominąć angielskiego.

Możemy zainwestować dokładnie tyle, na ile jest nas stać, a kapitał nie musi być materialny, ani pieniężny. Wystarczy chwila czasu poświęconego na naukę, skorzystanie z darmowych źródeł wiedzy. Oczywiście możemy także zainwestować w naukę języka za granicą, jaka oferują intensywne kursy językowe w Londynie, Brighton itd. Niemniej jednak uczyć możemy się także samodzielnie osłuchując się z językiem angielskim poprzez film, muzykę, blogosferę i rozwijanie swoich zainteresowań w jeżyku angielskim. Często do inwestowania w naukę skłaniają nas potrzeby. Kiedy dostrzegamy ograniczenia językowe lepiej motywujemy się do nauki angielskiego sięgając po klasyczne, jak i innowacyjne metody zdobywania wiedzy, w tym nauki przez internet. Zarówno o nauczycieli, jak też o pomoce dydaktyczne do nauki języka angielskiego nie jest trudno. Wśród lektorów językowych to właśnie lektorzy angielskiego stanowią większość.

Inwestycja w naukę angielskiego nie musi być kosztowna

Bez względu na zmienne warunki rynku pracy angielski wciąż jest językiem uniwersalnym, przydatnym zarówno na polskim rynku, jak i zagranicznym. W sytuacji, kiedy wiele dóbr nie przynosi pewnego zwrotu inwestycji warto jest rozważyć inwestycje w edukację, we własny rozwój, karierę i kompetencje. Nie od dziś wiadomo, iż osoby o wielu umiejętnościach mają o wiele szersze możliwości pracy, wyższe wynagrodzenia i komfortowe warunki zatrudnienia, a co za tym idzie nie rzadko mogą robić, to na co maja ochotę, co sprawia im przyjemność i zarazem jest ich pracą zawodową. W XXI wieku ciężko jest znaleźć zawód, profesję, w której nie jest konieczna znajomość angielskiego co najmniej w podstawowym zakresie.

Stąd też nauka języka cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Niemniej, by inwestycja była opłacalna nie wystarczy byle jaka nauka, ale wysokiej jakości proces poznawczy dający wymierne efekty i zarazem korzyści. W branży edukacyjnej powstaje szereg metod i programów nauczania dedykowanych wybranym grupom docelowym. Zajęcia dla dzieci, maturzystów, przedsiębiorców, nauczycieli, czy handlowców, to wszystko specjalizowane kursy języka angielskiego. Prócz dedykacji obszerna jest również oferta poziomów zaawansowania od podstawowego aż po kursy słownictwa specjalistycznego. Doskonałą formą inwestycji jest nauka online. Pośród wielu opcji nauki z aplikacjami, czy też e-kursami, serwisami www warto uwagę skierować na komfortowe i stosunkowo niedrogie korepetycje z angielskiego przez Skype.

Nauka jeżyka to skomplikowany i rozłożony w czasie proces

Nawet kiedy uda się nam opanować wysoki poziom znajomości angielskiego to nie koniec naszej edukacji, bowiem by nie zapomnieć zdobytej wiedzy winniśmy nieustannie zapewniając sobie okazje do używania angielskiego. W przeciwnym razie szybko wiedza nam uleci. Tym samym należy co najmniej od czasu do czasu swoją wiedzę odświeżyć, a temu służyć mogą konwersacje językowe. Co więcej konwersacje z różnymi osobami, pochodzącymi z odmiennych stron świata dają naszej wiedzy praktyczny wymiar i urozmaicony charakter. Dzięki konwersacjom z Hindusami, Kanadyjczykami, jak i Brytyjczykami możemy poznawać kulturę angielskiego z różnych regionów, jak i odmienności, którymi język angielski w Indiach od języka angielskiego w Kanadzie się różni. Rozmowy z native speakerami ubogacają naszą wiedzę, nie tylko stricte językową, poza tym oferują zawarcie znajomości z nie rzadko interesującymi ludźmi. Zdobyte kontakty mogą się nam przydać zarówno towarzysko, jak i biznesowo. Konwersacje to również idealny sposób na rozrywkę.

Czas konwersacji poświęcić możemy na naukę, sprawdzenie się, jak również luźną rozmowę podtrzymującą umiejętności językowe. Wbrew pozorom konwersacje językowe są właściwe także dla osób dopiero poznających angielski, znających zaledwie podstawy. Jest to bez wątpienia forma immersji, nauki przez doświadczanie języka. Dodać należy, iż native speakerzy nie są osobami znikną, a wykwalifikowanymi nauczycielami jeżyka ojczystego jako obcego, tym samym mogą z nami się pośmiać i porozmawiać, nawet i posprzeczać, ale także wiele nauczyć i fachowo wytłumaczyć. Najczęściej dzięki konwersacjom jesteśmy w stanie opanować kontekstowe użycie wielu idiomów, obyć się ze slangiem i jeżykiem potocznym, których nie nauczymy się ze słownikiem w ręce i nosem w podręczniku to british english.

Podsumowując . Pewność zwrotu jest tutaj stuprocentowa, czego nie można powiedzieć o inwestycji na giełdzie, w nieruchomość, czy złoto. Kapitał wiedzy jeśli nie daje nam finansowych korzyści, to zapewnia obycie, pozycje społeczną, jak i satysfakcję, pewność siebie, które również rzutują w mniejszym lub większym stopniu na sytuacje zawodową i karierę. Znajomość języka to sygnał dla innych, że jesteśmy otwarci, zaradni, kreatywni, chętnie się uczymy i nie boimy wyzwań. Co więcej to również profilaktyka przed demencją starczą, jak i nieustanna gimnastyka mózgu i rozwój kreatywności.

Dodaj komentarz