5 najgorszym sposobów na zerwanie związku

Czasami musi do niego dojść, choć obie strony bardzo się starało, żeby wszystko naprawić. W rozstaniach nie ma niczego złego, jeśli przeprowadza się je z klasą i ze smakiem, gdy obie strony wiedzą, co się między nimi wydarzyło. Niestety nie każdy umie rozejść się pogodzony ze swoim byłym już partnerem, a okrutne zerwanie wydaje się być często zemstą za nie do końca wiadomo co.

1. Zerwanie przez SMS-a
Zerwanie przez SMS-a w przestrzeni publicznej występuje już od dawna w formie mema, a mimo to wciąż zdarzają się osoby, które właśnie tak kończą swoje związki, często długoletnie. Zerwanie przez SMS-a może być podyktowane różnymi sytuacjami, ale jeśli robimy to tylko dlatego, że nie chcemy konfrontacji lub uważamy, że tak będzie nam wygodniej, to wydajemy o sobie bardzo złe świadectwo. Druga osoba zasługuje na potraktowane z szacunkiem i jeśli nie chcemy, żeby ktoś zerwał z nami w formie wiadomości, sami też nie powinniśmy stosować tej taktyki.

2. Zerwanie bez podania faktycznego powodu
Zdarzają się osoby, które kończą związek słowami “to nie ty, to ja” albo “to nie była twoja wina”. Co z takich słów wynika? Absolutnie nic i o to właśnie chodzi. Kiedy decydujemy się zerwać z kimś związek, musimy pamiętać, że ta osoba ma prawo wiedzieć, co się tak naprawdę stało. Jeśli nie powiesz jej, dlaczego zdecydowałaś się na zerwanie, nie dasz jej szansy na naprawienie błędów w przyszłości, co może poskutkować kolejnym rozbitym związkiem. Dlatego warto rozmawiać w trakcie związku i już po jego zerwaniu, co było nie tak i jak ewentualnie moglibyście to naprawić.

3. Rozstanie, o którym wiedziała tylko jedna strona
Są osoby, które są przekonane, że zakończyły już swój związek lub że dały jasno do zrozumienia swojemu partnerowi, że to koniec. Niestety takie przekonanie może się okazać całkowicie błędne. Druga osoba może nadal żyć w przekonaniu, że jesteście razem, więcej nawet, że między wami wszystko dobrze się układa. O zerwaniu często dowiaduje się przypadkiem, od wspólnego znajomego albo z mediów społecznościowych. Taki cios potrafi naprawdę zaboleć, dlatego zawsze należy wprost mówić wszystko to, co jest dla nas ważne i nie pozostawiać żadnego pola do swobodnej interpretacji naszych słów.

4. Zerwanie pod wpływem emocji
Każdy z nas mierzy się z gwałtownymi emocjami na co dzień. Nie należy jednak doprowadzać do sytuacji, w której te emocje wyładujemy na naszej drugiej połówce, a już tym bardziej do zerwania pod ich wpływem. Zamiast robić to impulsywnie lepiej odczekać chwilę w samotności i zastanowić się, czy na pewno jest to jedyne rozwiązanie. Nasze emocje, zwłaszcza te kojarzące się negatywnie, lubią przysłaniać nam wszystkie pozytywne aspekty danej kwestii. Gdy ochłoniemy i przeanalizujemy wszystko na spokojnie, może się okazać, że wcale nie chcemy zrywać.

5. Zerwanie na pokaz
Bardzo rzadko zdarza się, że ktoś zrywa związek teatralnie, na środku parku czy w galerii handlowej, ale nie znaczy to, że nie ma takich sytuacji. W takim wypadku możemy mieć do czynienia z kimś z zaburzeniami lub osobą, która chce w ten sposób coś zyskać. Bardziej popularną formą takiego zerwania jest zerwanie na mediach społecznościowych, gdzie znane gwiazdy często wybijają się na związkach, a potem po raz kolejny, na rozstaniach. Nie jest to zjawisko kojarzone pozytywnie i prawie zawsze spotyka się z dużą falą krytyki, a czasami wręcz obrzydliwego hejtu.

Dodaj komentarz