Pij wode i bądz bardziej wydajny w pracy z domu

Pij wode i bądz bardziej wydajny w pracy z domu

Współczesny świat i jego coraz szybsze tempo życia sprawiają, że nasz umysł musi skupić uwagę na kilku rzeczach jednocześnie. Osoby pracujące w domu bardzo często są wrażliwe nawet na hałas dochodzący zza okna. Rozpoczynając pracę należy pamiętać, aby wybrać miejsce ciche i spokojne, ponieważ włączony telewizor lub radio są czynnikami, które w dużej mierze przeszkadzają i mogą nas zniechęcić do pracy. Czasem nawet spokój w domu może nie wystarczyć, a skupienie się na pracy graniczy z cudem. W takim razie, jak z tym walczyć?

Praca w domu: zacznij dzień od szklanki wody!

Praca naszego mózgu jest w dużej mierze uzależniona od tego w jakim stopniu nawodnimy nasz organizm. Spadek wody nawet o 2% jest oznaką odwodnienia i może skutkować zaburzeniami koncentracji, pogorszeniem pamięci krótkotrwałej, a co za tym idzie, praca nawet w spokojnych warunkach jest niemalże niemożliwa. Sprawnie działający układ nerwowy sprawi, że problemy takie jak zmęczenie i pogorszenie samopoczucia odejdą w zapomnienie, ale do tego potrzebna jest właśnie woda. Warto zacząć poranek od wypicia szklanki wody. Ponadto, ta czynność powinna być wykonywana nie tylko rano ale przez cały dzień. Oczywiście nie należy pić jej za dużo. To ile powinniśmy wypić litrów wody dziennie, zależy od naszej płci, wieku, wagi oraz wzrostu.

Wejdź na wysokie obroty: jaką wodę wybrać?

Obecnie rynek jest wypełniony różnymi markami produkującymi wodę. Najważniejszym podziałem jeśli chodzi o rodzaje wód jest podział na wodę źródlaną i wodę mineralną. Woda źródlana nie jest bogata w składniki mineralne, dlatego najczęściej jest używana do gotowania lub nawet do celów higienicznych, w przypadku, gdy jest jakaś awaria wodociągów. Z kolei woda mineralna, posiada sporą dawkę składników mineralnych, które są szczególnie potrzebne dla naszego organizmu. Bez takich pierwiastków jak magnez, żelazo lub sód nasz organizm nie będzie sprawnie funkcjonował. Wpływają one w ogromnym stopniu na pracę naszego mózgu. Niedobór sodu spowoduje, że będziemy osłabieni. Magnez bierze udział w wytwarzaniu i magazynowaniu energii. Odpowiednia ilość żelaza da nam pewność, że całe nasze ciało będzie dotlenione, między innymi dzięki temu nasz organizm szybciej się zregeneruje.

Woda mineralna oprócz składników wymienionych wyżej, posiada również inne makro i mikroskładniki, które są tak samo ważne dla nas. Nasze ciało możemy porównać do puzzli, jeśli brakuje jakiegoś elementu, całość nie prezentuje się dobrze. Nawet warunki spokoju i ciszy jakie zapewnia nasz dom, mogą nie wystarczyć do pracy w skupieniu, dlatego ważne jest zapewnienie sobie dawki składników mineralnych. Dlatego na biurku obok komputera zamiast kawy warto położyć ulubioną wodę mineralną.

Dodaj komentarz