Najlepsze darmowe narzędzia do słów kluczowych dla małych firm

Najlepsze darmowe narzędzia do słów kluczowych dla małych firm

W badaniach słów kluczowych przechodzisz przez kolejne etapy, aby zrozumieć, jakie słowa kluczowe wyszukuje Twoja publiczność i jak je wykorzystać. Narzędzia do słów kluczowych będą przydatne do odkrywania, kategoryzacji i budowania listy słów kluczowych. Spójrzmy na niektóre z rzeczy, których szukamy w świetnym narzędziu do analizy słów kluczowych. Wiele firm inwestuje tysiące złotych, aby zapłacić za badania słów kluczowych, aby uzyskać takie ukierunkowane treści. Ale nie musisz tego robić. Wystarczy postępować zgodnie z tym przewodnikiem…

W badaniach słów kluczowych przechodzisz przez kolejne etapy, aby zrozumieć, jakie słowa kluczowe wyszukuje Twoja publiczność i jak je wykorzystać. Narzędzia do słów kluczowych będą przydatne do odkrywania, kategoryzacji i budowania listy słów kluczowych. Spójrzmy na niektóre z rzeczy, których szukamy w świetnym narzędziu do analizy słów kluczowych.

Czym się kierować?

Badanie słów kluczowych wymaga, abyś zatrzymał się i pomyślał. Nie chodzi tylko o dane, ale także o wyobraźnię. Niektóre narzędzia pomagają uzyskać perspektywę poprzez dodanie kilku warstw danych i pytań, których być może nie brałeś pod uwagę. W badaniach słów kluczowych, trzeba zrozumieć, nie tylko to, co właściwe słowa kluczowe są, ale ich częstotliwość, ruch, który prowadzą, jak trudne są do rankingu, i koszt zakupu reklamy, aby pojawić się na nich. Te darmowe narzędzia czasami nakładają limity i rezerwują te dane dla płatnych wersji.

To, jak trudno jest zająć pozycję dla danego słowa kluczowego, zależy od CPC (kosztu za kliknięcie) w płatnym wyszukiwaniu oraz od wielu czynników SEO, takich jak liczba stron, które zajmują pozycję, siła profili backlinków oraz siła domen. Narzędzia, które zapewniają wskazanie trudności do rankingu w SEO zapewniają wartość dodaną, ponieważ pozwalają one wybrać łatwiejsze zwycięstwa. O wiele łatwiej jest dostarczyć najlepsze słowa kluczowe w języku angielskim dla rynku amerykańskiego poprzez Google i Bing, niż dostarczyć te słowa kluczowe na wielu rynkach i w wielu językach ze źródeł spoza tradycyjnego wyszukiwania. Niektóre narzędzia łączą się z takimi źródłami jak Amazon, YouTube i międzynarodowymi wyszukiwarkami jak Yandex i Baidu.

Najlepsze darmowe narzędzia do wyszukiwania słów kluczowych

Zanim wskoczysz do tych narzędzi, skocz prosto do Soovle, darmowego, szybkiego i unikalnego narzędzia, które pokazuje odmiany słów kluczowych z wielu źródeł, gdy je wpisujesz. Powinno to sprawić, że zaczniesz i będziesz zmotywowany do odkrywania kolejnych narzędzi, które możesz wykorzystać do badania słów kluczowych, gdy będziesz pracował nad swoją drogą przez poniższą listę.

Najlepsze do aktywnego przeglądania: Keyword Surfer

Keyword Surfer to darmowe rozszerzenie Chrome, które ściąga odpowiednie metryki słów kluczowych do przeglądarki jako nakładkę podczas korzystania z Google. Możesz go włączyć lub wyłączyć i jest to przydatne narzędzie w fazie odkrywania słów kluczowych, gdzie próbujesz zrozumieć, gdzie i jak skoncentrować swoje wysiłki.

Najlepsze dla wolnego dostępu: Ubersuggest

Ubersuggest zaczynał jako prosty scraper Google Suggest, zbierający i agregujący dane z sugerowanych słów kluczowych w pasku wyszukiwania dla sugestii słów kluczowych. Ewoluował w pełnoprawne narzędzie SEO i pozostaje darmowy, zapewniając metryki słów kluczowych, w tym wyniki trudności słów kluczowych.

Najlepszy do wyszukiwania domen: Moz.com

Moz Pro jest kompletnym pakietem narzędzi SEO, który zapewnia indeksowanie strony, śledzenie słów kluczowych, analizę backlinków oraz wyszukiwanie domen. Jest to płatne narzędzie, ale oferuje bezpłatny dostęp do wyszukiwania domen, gdzie można uzyskać widok konkurencji, głównych słów kluczowych, a nawet często zadawanych pytań dotyczących witryny. Jest to świetne miejsce na szybkie sprawdzenie domeny.

Najlepsze do budowania list: KWFinder

KWFinder wyróżnia się łatwością użycia do budowania list słów kluczowych. Darmowa wersja daje Ci ograniczoną liczbę wyszukiwań słów kluczowych dziennie, a strony wyników dadzą Ci wszystkie istotne metryki dla Twoich słów kluczowych.

Najlepsze dla autentyczności: Google Keyword Planner

Google Keyword Planner jest źródłem wielu darmowych narzędzi. Jest darmowy w ramach Google Ads, co zapewnia dostęp do badań słów kluczowych i metryk. Możesz go używać zarówno jako narzędzia do wyszukiwania domen, jak i generatora listy słów kluczowych z nasion. Dostarcza przybliżonych metryk dla wolumenów i CPC. Jest przeznaczony do budowania płatnych kampanii wyszukiwania, ale każdy, kto ma konto Google może uzyskać dostęp i korzystać z tego narzędzia.

Dodaj komentarz