Na jakiej podstawie wybrać kuriera?

Na jakiej podstawie wybrać kuriera?

Tradycyjne nadawanie paczki w okienku pocztowym powoli przechodzi do historii. Klienci szukając szybkich i tanich sposobów przesyłki, coraz częściej decydują się na usługi kurierskie. Nic w tym dziwnego. Zamówienie kuriera trwa kilka minut, a czas dostawy jest skrócony do zupełnego minimum. Z drugiej jednak strony, duża liczba konkurujących ze sobą firm sprawia, że decyzja, z jakich usług będziemy korzystać, nie zawsze jest łatwa. Dlatego niezależnie od tego, czy jesteś osobą indywidualną, czy prowadzisz swoją działalność, zastanów się, jakie są Twoje priorytety. Czy paczka ma być po prostu tania? Czy czas dostawy ma być możliwie najkrótszy? A może zależy Ci na opcjach dodatkowych? Czytając nasz artykuł dowiesz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze kuriera do przewozu krajowego i jakich pułapek unikać.

Jak wybrać kuriera?

To pytanie pojawiło się w głowie każdego, kto choć raz musiał nadać paczkę i poszukiwał usług rzetelnej firmy.
Jest kilka sposobów, które możemy wykorzystać, porównując dostępne na rynku oferty. Najprostszy z nich, to wpisanie pożądanej frazy w wyszukiwarkę i sprawdzanie poszczególnych wyników. Pomocne są także specjalne porównywarki, coraz częściej dostępne na stronach WWW. Po uzupełnieniu danych o paczce, możemy w jednym miejscu zobaczyć i porównać dostępne opcje, ceny i warunki. Nie mniej istotna kwestia to opinie klientów, dostępne na różnego typu forach i stronach, skupiających się na tematyce przewozów. Takie recenzje to świetne źródło informacji o tym, czy dana firma wykonuje swoje działania starannie i czy wywiązuje się z ustalonych warunków.
Kiedy znajdziemy już interesującą nas ofertę, czas sprawdzić, czy dany usługodawca posiada ważne cechy, o których mówimy poniżej.

Szybka dostawa

Przesyłka krajowa, w odróżnieniu od międzynarodowej, wiąże się z szybkim czasem dostawy. Dobry kurier powinien dostarczyć naszą paczkę maksymalnie w dwa dni robocze. To właśnie tak krótki czas sprawia, że usługi tego typu firmą są konkurencyjne dla tradycyjnej wysyłki pocztowej.

Wybierając kuriera do przewozu krajowego musimy jednak pamiętać, że o szybkości decyduje też kilka czynników m.in. takich jak pora roku, okres świąteczny, godziny pracy kurierów. Czas dostawy jest też uzależniony od posiadanych przez firmę placówek i sortowni. Przy wyborze oferty krajowej, zwróć uwagę, jak silnie jest rozwinięta infrastruktura firmy, jaką liczbą aut dysponuje i jaki jest gwarantowany czas dostawy takiej przesyłki.
Pamiętaj, że krótki czas oczekiwania na dostarczenie pakunku to główna cecha, która pozwala firmom wyróżnić się na tle innych.

Wysyłka paczki – prosta sprawa

Porównując poszczególne oferty sprawdź, w jaki sposób Twoja paczka zostanie od Ciebie odebrana. Część firm oczekuje, że klient samodzielnie dostarczy przesyłkę do odpowiedniej placówki. Warto jednak zdecydować się na nowoczesne rozwiązania, które dają możliwość nadania paczki bez wychodzenia z domu. Wybierz ofertę, gdzie po wypełnieniu formularza, kurier odbiera pakunek z wygodnego dla Ciebie miejsca. Takie proste i dostosowane do klienta oferty, pozwalają ominąć kolejki i zaoszczędzić czas.
Warto też dowiedzieć się w jakich godzinach kurier danej firmy dokonuje odbioru paczek. W wielu miejscach jest to możliwe tylko do godziny 12 lub w innych ustalonych porach. Istnieją jednak oferty, gdzie kurier puka do naszych drzwi “na wezwanie”, co znacznie ułatwia dostosowanie jego usług do naszej sytuacji.

Inna ważna kwestia to sposób zamawiania kuriera. Zanim podejmiesz decyzję, przekonaj się czy zlecenie odbioru możesz utworzyć za pomocą systemu informatycznego, intuicyjnym formularzem, czy też konieczne jest zatelefonowanie.

Dodaj komentarz