Jak zarabiać w czasie pandemii?

Jak zarabiać w czasie pandemii?

Koronawirus na świecie pojawił niemal półtora roku temu, w Polsce był już obecny kilka miesięcy później. Ponad rok czasu z krótkimi przerwami jesteśmy zamknięci w domach. Wielu ludzi straciło pracę, dużo biznesów upadło bądź wpadło w ogromne długi. Jest jednak kilka sposobów dzięki którym możemy poprawić nasz budżet.

Najprostszym sposobem na dodatkowy zarobek jest wypełnianie ankiet. W internecie znajdziemy wiele tego typu serwisów. Wystarczy założyć tam konto, wypełnić swój profil i czekać na ankiety. Są one bardzo proste, często też powtarzalne dzięki czemu będziemy mogli szybciej je rozwiązywać. Zarobek nie jest duży, ale jak założymy konta w wielu serwisach to kilkaset złotych jesteśmy w stanie na tym zarobić. Ogromnym plusem jest to, że nie musimy podawać żadnych wrażliwych danych, ani inwestować własnych pieniędzy. Minusem jest to, aby mieć sensowny zarobek musimy założyć konta na wielu tego typu stronach.

Kolejny sposób na dodatkowe pieniądze to copywriting. Jeżeli potrafimy pisać, mamy obeznaną jakąś branżę to możemy sporo na tym zarobić. Jest wiele stron i grup na portalach społecznościowych, gdzie różne firmy szukają freelancerów do pisania tekstów. Ciężko powiedzieć ile zarobimy, ponieważ wycena tekstu to sprawa indywidualna, jednak jest wiele osób, które nie tylko dorabiają, a utrzymują się z pisania tekstów. Polecam przeczytać kilka książek o tekstach sprzedażowych i działać. Dużym minusem jest ogromna konkurencja i często przez to zaniżanie stawek. Jednak jak wyrobimy sobie portfolio i renomę to będziemy mogli godnie na tym zarabiać. Jak mamy problem ze znalezieniem zleceń, z pomocą przychodzą serwisy, gdzie ogłaszają się firmy szukające copywriterów. Stawki są niższe, ale odchodzi nam szukanie klientów.

Dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy są też korepetycje online. Jeżeli potrafimy jakiś przedmiot na względnie dobrym poziomie to możemy uczyć ludzi przez internet. Języki obce to najpopularniejsze zajęcia, ale nic nie stoi na przeszkodzie uczyć matematyki, fizyki czy chemii. Tutaj musimy jednak zainwestować w jakiś sprzęt, aby uczeń dobrze nas widział i słyszał. Musimy też umieć dobrze tłumaczyć dane zagadnienia. Za godzinę nauki online w zależności od przedmiotu i poziomu możemy zarobić nawet 50 zł.

Dla ludzi o mocnych nerwach są inwestycje. Aktualnie na czasie są kryptowaluty. Jeżeli potrafimy dobrze analizować, odczytywanie wykresów nie jest nam obce i czytamy dużo informacji na temat danej kryptowaluty to możemy na tym sporo zarobić. Trzeba jednak uważać, bo jest to ogromne ryzyko i nastrój rynku może się zmieniać nawet co kilka godzin. Polecam też inwestować pieniądze tylko te, które możemy stracić bez żadnych konsekwencji. W tego typu inwestycjach jest ogromne ryzyko, ale również możemy na tym dużo zarobić.

Dodaj komentarz