Jak mogę zarabiać będąc niepełnoletnim?

Jak mogę zarabiać będąc niepełnoletnim?

Kto z Was w dzieciństwie roznosił ulotki? Albo w wakacje zbierał owoce? Jeszcze do niedawna praca dla osób nieletnich wiązała się z zarobkiem sezonowym i to nierzadko w mało sprzyjających warunkach. Jednak wraz z rozwojem Internetu pojawiły się nowe możliwości. Także dla młodych. Jesteś nieletni i chcesz już zacząć zarabiać? Zobacz jak możesz pracować przez Internet będąc nieletnim. 

Wypełnianie ankiet

Jeśli nie masz jeszcze żadnego doświadczenia, a zależy Ci na posiadaniu własnych pieniędzy, to świetną pracą na start będzie wypełnianie internetowych ankiet. Praca ta jest prosta, sam ustalasz kiedy będziesz ją wykonywać i to od Ciebie zależy ile uda Ci się zarobić. Na ankietach, co prawda nie zarobisz fortuny, ale jest to dobry początek, żeby uzbierać pieniądze na własne zachcianki. Jak zacząć? W pierwszej kolejności musisz zarejestrować się w serwisie, który umożliwia zarabianie za wypełnianie ankiet. Na im większej ilości serwisów będziesz mieć profile, tym więcej ankiet będziesz dostawać. To z kolei przekłada się na większe zarobki. Za poprawnie wypełnioną ankietę otrzymasz punkty, które będziesz móc wymienić na pieniądze. Pamiętaj, że będziesz potrzebować konto bankowe. Nie jest to jednak problem, ponieważ konto w banku można założyć za zgodą rodzica przed ukończeniem 18 roku życia. 

Freelancer 

Praca przez Internet dla nieletnich może wiązać się z ciekawymi zadaniami. To dobra okazja, aby wypróbować swoich sił w różnych dziedzinach, które Cię interesują. Praca freelancera polega na wykonywaniu pojedynczych projektów na zlecenia z różnego zakresu. Mogą to być grafiki, programowanie, tworzenie tekstów (krótkich i długich). Co ważniejsze ten typ pracy jest zdalny, czyli podjęte zadania wykonujesz w domu. To dobry początek na stworzenie swojego portfolio. Zachowaj wszystkie zlecenia, które wykonasz ponieważ mogą Ci się one przydać w przyszłości do CV. 

Pod pracę jako freelancer możemy włączyć także copywriting. Na czym on polega? Ta praca będzie dla Ciebie idealna jeśli lubisz pisać. Musisz mieć w miarę lekkie pióro, znać zasady poprawnej polszczyzny i mieć głowę pełną pomysłów. Copywriterzy zajmują pisaniem się przeróżnych treści – od artykułów blogowych, przez posty na Facebooku i Instagramie, na dłuższych artykułach kończąc. Zaleta tej pracy jest to, że tak naprawdę nie musisz do końca się znać na temacie, o którym piszesz. Twoja praca będzie opierać na researchu, na podstawie którego będziesz tworzyć treści. Pamiętaj żeby nie zniechęcać się jeśli nie otrzymasz zlecenia za pierwszym razem. 

Dodaj komentarz