Jak technoloiga pomoże Ci oszczędzać?

Jak wielu przeciwników technologii spotkałeś na swojej drodze? Ja naprawdę poznałam ich wielu. Większość z nich swoją niechęć do wszelakich postępów technicznych argumentowała faktem, że wydawanie pieniędzy na elektroniczne gadżety to tylko i wyłącznie ich strata oraz że dokonane inwestycje nigdy się nie zwrócą. Z kolei ja, jako absolutna fanka nowinek technologicznych od zawsze starałam się więc zwracać ich uwagę na pozytywne aspekty przyjaźni na linii „człowiek-technologia”. Z biegiem lat uświadomiłam sobie, jak dobrym źródłem oszczędności są inwestycje w technikę, które nie tylko dają nam przyjemność bycia na bieżąco, ale również pozwalają na zwrot zainwestowanych funduszy w bardzo krótkim okresie. Jak technologia wpływa zatem na oszczędzanie? Zobacz sam.

1. Przełącz się do świata wirtualnych zakupów

Czasami zastanawiam się, czy istnieje jeszcze coś, czego nie jesteśmy (przynajmniej w jakimś stopniu) załatwić za pośrednictwem sieci? Prawdopodobnie nie. Czy zastanawiałeś się zatem dlaczego zakupy online są dużo bardziej korzystne cenowo niżeli ich tradycyjne odpowiedniki? Zazwyczaj wynika to z braku konieczności wynajmowania lokalu w renomowanej dzielnicy (co jest pewnego rodzaju „haczykiem” na zwabienie potencjalnych klientów) oraz zatrudniania dużo mniejszej ilości pracowników. W praktyce więc sklepy internetowe są nie tylko dużo bardziej opłacalne w utrzymaniu, ale także pozwalają swoim użytkownikom na robienie zakupów na naprawdę korzystnych warunkach. Jeżeli więc do tej pory nie zdecydowałeś się na sprawunki w sieci, to koniecznie zrób to teraz!

2. Formalności bez wychodzenia z domu

W dzisiejszych czasach nie ma nic gorszego niżeli brak wolnego czasu spowodowany najgorszą z możliwych chorób ludzkości- pracoholizmem. Całe dnie spędzamy w pracy, przez co bardzo często nie starcza nam dnia na załatwienie bieżących i bardzo ważnych spraw takich jak np. opłacenie zaległych należności, bo czy wyobrażasz sobie tkwienie w kilkunastoosobowej kolejce na poczcie czy banku w trakcie swojej przerwy obiadowej tylko po to, aby przelać pieniądze na rachunek za gaz? Zapewne nie- nikt nie chce tracić swojej godziny przeznaczonej na „odpoczynek”, przebijając się przez ludzi w zatłoczonym budynku. Dlatego też to właśnie technologia przyszła nam z pomocą, oszczędzając nie tylko nas czas ale i pieniądze! Dzięki zaktualizowanym systemom możesz zrobić to wszystko bez konieczności opuszczania swojego fotela- wystarczy Ci jedynie dostęp do konta bankowego online! Pamiętaj również o tym, aby wszelkie rachunki otrzymywać za pośrednictwem Internetu, dzięki czemu ominą Cię dodatkowe koszty związane z ich dystrybucją no a przede wszystkim- przyczynisz się do ochrony środowiska.

3. Internetowa rozrywka

Bardzo często dziurę w naszym domowym budżecie powodują wszelkiego rodzaju rozrywki- od cotygodniowego wyjścia do kina aż po weekendowe eskapady do popularnych klubów. Oczywiście, każdy z nas zasługuje na chwilę przyjemności (szczególnie po ciężkim tygodniu spędzonym w pracy), jednak czy naprawdę musimy na to wydawać aż tyle pieniędzy? O ile żadna technologiczna alternatywa nie zastąpi nam tańca w klubie ze znajomymi, o tyle możemy sporo zaoszczędzić na domowych formach rozrywki jak np. oglądanie filmów czy ściąganie ulubionej muzyki. Wystarczy, że Twoje urządzenie będzie miało dostęp do w miarę szybkiego Internetu a specjalne serwisy internetowe dostarczą Ci wszystko to, czego potrzebujesz i do tego za sprawą niewielkiego abonamentu!

Dodaj komentarz