A czy Ty zdecydujesz się na wyjazd na narty?

A czy Ty zdecydujesz się na wyjazd na narty?

Wyjazd na narty to coś, na co niektórzy czekają bardziej niż na słoneczne, letnie dni. Aktywny wypoczynek w świeżym, górskim powietrzu to najlepsze na co zimowy sportowiec może liczyć.

Wyjazdy na narty za granicę np. do Austrii czy Włoch są organizowane przez popularne biura podróży a także przez firmy zajmujące się organizacją wyjazdów tzw. ekstremalnych. Wyjazdy takie cechują się tym, że uczestnik ma do wyboru uprawianie różnorakich sportów począwszy od jazdy na nartach, snowboardu po windsurfing i wspinaczkę górską. Jest to ciekawa alternatywa dla osób, których nie cieszy perspektywa leniwego urlopu na plaży. Nie trzeba martwić się o sprzęt ani instruktorów – wszystko jest zapewnione. 

Decydując się na narciarską przygodę należy zastanowić się jaki środek transportu nam odpowiada. Popularne są wyloty na narty samolotem. Jest to wygodny środek transportu i niewątpliwie dzięki wybraniu lotu, zaoszczędzimy dużo czasu, który będziemy mogli poświęcić na szusowanie po stoku. Jeśli natomiast mamy jakieś obawy przed lotem samolotem, biuro podróży może zaproponować nam wypad na narty autokarem.

Obecnie wyjazdy autokarem na wakacje różnią się od tego, co było jeszcze kilka-kilkanaście lat temu. Nowoczesne autokary obsługują Wi-Fi, a podczas jazdy możemy mieć do wyboru oglądanie filmu lub inną rozrywkę. Mimo tego, jazda autokarem jest zdecydowanie dłuższa, zwłaszcza jeśli chodzi o dalekosiężne wyprawy. Może to być uciążliwe szczególnie jeśli na wyprawę zabieramy dzieci. Natomiast jeśli chodzi o sprzęt narciarski, zmieści się on bez problemu i w samolocie i w autokarze. Warto jednak przed wycieczką zorientować się co do limitów wagowych bagażu.

Jeśli chodzi o sprzęt narciarski, mamy do wyboru dwie opcje: zaopatrzyć się we własny ekwipunek lub skorzystać z wypożyczalni. Z wypożyczeniem nie powinno być żadnego problemu – przy stokach znajduje się mnóstwo tego typu stoisk i za odpowiednią ceną możemy mieć wszystko, czego chcemy. Konieczne jest także zaopatrzenie się w odpowiedni ubiór czyli ciepłe podkoszulki, bluzy, skarpety. Warto także pomyśleć o zabraniu apteczki wyposażonej m.in. w bandaż elastyczny.

Popularne ostatnio stały się wyjazdy na narty połączone z odnową biologiczną. Polega to na tym, że możemy wybrać się na stok i jeździć na nartach a potem wybrać się na masaż, do sauny lub na fitness. Jest to wspaniała opcja dla wszystkich, którzy nie są zdecydowani na konkretną opcję wypoczynku lub dla par, które mają indywidualne zachcianki co do sposobu spędzania wolnego czasu. Poza tym w wypadku takiej wycieczki, nie jesteśmy uzależnieni od warunków pogodowych. Jeśli na narty zabieramy dzieci powinniśmy zatroszczyć się o to, by miały one co robić. Ośrodek, do którego się wybieramy, powinien zatrudniać instruktora jazdy na nartach dla dzieci i animatora, który poza stokiem będzie zapewniał dla nic ciekawe rozrywki.

Każdy wielbiciel nart może znaleźć coś dla siebie w ofertach biur podróży. Wystarczy dokładnie przeszukać Internet i zapoznać się z opiniami na forach.

Dodaj komentarz