BIEGI ULICZNE

BUTY STARTOWE DO BIEGÓW ULICZNYCH

Lato to przede wszystkich okres sezonu startowego od krótkich biegów ulicznych po maratony, a nawet ultramaratony ;). Zapewne wielu z Was zastanawia się nad wyborem obuwia przed bieganiem po twardej nawierzchni tak, aby stopa przez cały bieg nie była narażona na ból, odciski, otarcia lub krewienia. Dlatego przedstawie Wam pewien modele obuwia, które stosuje od wielu lat w mojej ulubionej dyscyplinie – chodzie sportowym i raz przebytym maratonie :). Moimi ulubionymi butami do biegania są Nike Streak. Wybrałam je ze względu na to, że są dopasowane do stopy jak skarpetki. Niestety wadą jest krótka żywotność buta.

Nike Streak 3

Cholewka buta jest cieniutka i lekka. Liczba szwów jest maksymalnie zmniejszona dla komfortu na długich dystansach typu maraton. Jest to mój ulubiony but startowy i treningowy. Podeszwa środkowa wyposażona jest w lekką piankę Phylon. But ma bardzo dobrą amortyzację i wsparcie dla stopy. Podeszwa zewnętrzna posiada gumę węglową BRS 1000 która zapewnia trwałość przed zdzieraniem podeszwy.

Cena buta to: 399 zł

Nike Streak 4

But charakteryzuje się wyjątkową dynamika odbicia oraz wentylacją dzięki panelu z meshu. Preferowany do maratonów i półmaratonów. Pięta wzorowana na kolcach lekkoatletycznych. But pod względem swojej specyfiki zbliżony do model Nike Strak 3. Swoja uwagę przykuwa neonowym kolorem :).

Cena buta to: 399 zł

Nike Streak XC 3

Idealny but startowy na dystanse do 10km. Charakteryzuje się niezwykła lekkością, a materiał z siateczki nie chłonie wody podczas deszczu lub polewania się woda przez zawodnika podczas zawodów. Sprawia to, że but nie nabiera wagi podczas zawodów. Polecany również do półmaratonów dla osób o małej wadze. Niestety buty mają krótką żywotność.

Cena buta to: 319 zł