Czym zajmuje się adwokat i jak go wybrać? Adwokat Garwolin

Wybór odpowiedniego adwokata może być kluczowy dla naszej sprawy. Żeby jednak trafić na właściwą osobę musimy wiedzieć gdzie szukać, czym się dokładnie zajmuje oraz jakie pytania zadawać na spotkaniu. Zobacz, czym zajmuje się adwokat i kiedy skorzystać z jego pomocy. 

Czym zajmuje się adwokat? 

Czy wiesz, że słowo adwokat pochodzi od łacińskiego advocatore, co dosłownie oznacza ‘wzywać pomoc’? Sama geneza słowa wiele mówi nam o zawodzie adwokata. Jego zadaniem jest pomoc w kwestiach prawnych. Może wyjaśnić zawiłą sytuację, dać odpowiedni na nurtujące nas pytania, reprezentować w sądzie i wspierać swoją wiedzą oraz doświadczeniem.

Adwokat zajmuje się szeroko rozumianą pomocą prawną. Udziela porad z zakresu prawa, sporządza akty prawne oraz opinie. Jego pomoc jest nieoceniona w wielu sytuacjach. Samodzielna interpretacja prawa w wielu przypadkach jest niemożliwa. Z pomocą adwokata możemy uzyskać wyjaśnienie naszej sytuacji prawnej oraz rozwiązania danego problemu. 

Kiedy możemy liczyć na pomoc adwokata?

Zakres spraw, z którymi możemy zwrócić się do adwokata jest naprawdę szeroki. Oczywiście należy pamiętać, że dana osoba może specjalizować się w konkretnej dziedzinie. Dlatego wybierając adwokata zwróć uwagę, czy zajmuje się akurat tym działem, który Ciebie dotyczy. Zakres spraw, którymi zajmuje się adwokat obejmuje: 

  • Sprawy z zakresu prawa rodzinnego; tutaj możemy zwrócić się w przypadku rozwodu, ustalania opieki nad dziećmi, czyli alimentów. Adwokat może nam pomóc także w sprawie ustalania ojcostwa lub podziału wspólnego majątku, 
  • sprawy z zakresu prawa cywilnego; adwokat pomoże nam ustalić prawo własności oraz kwestie spadku, rozwiąże problemy z zakresu pracowniczego oraz ubezpieczeń społecznych, 
  • sprawy administracyjne; do adwokata możemy zwrócić się o poradę prawną, sporządzenie pisma czy reprezentowanie przed urzędami, 
  • sprawy z zakresu prawa karnego; adwokat może reprezentować zarówno stronę pokrzywdzoną, jak i oskarżoną. Będzie z nami przez cały etap postępowania karnego. 

Jak wybrać adwokata? 

Adwokat przede wszystkim powinien wyróżniać się dużym doświadczeniem oraz indywidualnym podejściem do klienta. Wysokiej jakości usługi oferuje adwokat Garwolin https://adwokat-trochimiuk.pl/adwokat-garwolin/. W tym miejscu możemy liczyć na pełny profesjonalizm. Dobry adwokat będzie zaangażowany w sprawę klienta i z dużą cierpliwością wytłumaczy każdy niezrozumiały aspekt. Już na pierwszym spotkaniu zorientujemy się, czy sposób pracy  adwokata nam odpowiada i czy chcemy dalej korzystać z jego usług. 

Dodaj komentarz