Czy znalezienie prawdziwej miłości w Internecie jest w ogóle możliwe?

Medium jakim jest Internet otwiera znacznie więcej możliwości niż w czasach, gdy go brakowało. Ta ogólnodostępna sieć daje nam zupełnie nowe możliwości, dzięki którym łatwiej jest nam czerpać wiedzę o świecie. To właśnie dzięki niemu możemy się rozwijać i nawiązywać nowe znajomości.

Jak znaleźć miłość w Internecie?

Świat zmienia się diametralnie. Co więc za tym idzie – coraz więcej relacji przenosi się w wirtualny świat. Z pewnością każdy z nas zna co najmniej jedną osobę, którą poznał właśnie za pośrednictwem Internetu. Już nie tylko młodzi ludzie próbują budować w ten sposób bliskie relacje, ale również dorośli w każdym wieku. Przy takiej formie kontaktu, należy jednak zachować ostrożność, ponieważ nigdy nie można mieć pewności, kto siedzi po drugiej stronie ekranu.

W przypadku poszukiwania miłości coraz powszechniejsze stało się korzystanie z portali randkowych https://www.boonga.pl/bdsm. Coraz więcej Polaków decyduje się na skorzystanie właśnie z takich serwisów i poznanie swojej drugiej połówki. Portale te opierają się przede wszystkim na pobieżnym oglądaniu zdjęć (czasem również profili) danej osoby. To właśnie na ich podstawie dokonujemy wyboru, czy dana osoba jest dla nas atrakcyjna, czy też nie. Jednak problem polega na tym, że często całymi godzinami przeglądamy profile różnych osób, a żadna z nich nam się nie podoba. Wiele osób nie wie tak naprawdę czego chce i kogo tak właściwie szuka. Na tym etapie nie zastanawiamy się również nad tym, jak chcemy, aby wyglądał nasz związek. Właśnie przez to tak często trafiamy na tą, zwykle określaną przez nas niewłaściwą osobę. Po części jest to nasza wina, ponieważ sami tak naprawdę nie wiemy czego chcemy.

Co jest tak naprawdę istotne?

Wiele osób wychodzi z założenia, że w miłości tak naprawdę najważniejszy jest wygląd partnera. Taki pogląd mają zwłaszcza mężczyźni, którzy znacznie częściej spędzają czas na przeglądaniu zdjęć potencjalnej kandydatki, niż na czytaniu opisu profilu. Kierujemy się zatem tym, co jest dla nas najłatwiejsze, czyli wyłącznie powierzchniowością.

Na uwadze należy mieć fakt, że przedstawiona wirtualna rzeczywistość, często pokazywana jest w krzywym zwierciadle. Na podstawie tego tworzymy w swojej głowie pewne wyobrażenia idealnego partnera. Wyobrażenia te dość często są gwałtownie i brutalnie niszczone podczas realnego spotkania, na którym zjawia się zupełnie inna osoba. W konsekwencji tego już na tym etapie znajomości czujemy się oszukani, zawiedzeni i rozczarowani. Właśnie dlatego, podczas poszukiwań miłości w wirtualnym świecie, należy być ostrożnym.

Dodaj komentarz