Finansowanie pod zastaw nieruchomości – czy jest korzystne dla firm?

Finansowanie pod zastaw nieruchomości – czy jest korzystne dla firm?

Zewnętrzna metoda finansowania dla firm, które pozwala szybko i sprawnie, bez dużej ilości formalności uzyskać niezbędne pieniądze? Najlepiej taka, która nie wyklucza przedsiębiorstw o niewielkim stażu lub znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej? Wbrew pozorom jest taka opcja – chodzi o finansowanie pod zastaw.

Możliwość zaciągnięcia na cele biznesowe pożyczki pod zastaw nieruchomości pozabankowe i niezwłoczne otrzymanie potrzebnych środków brzmi jak ciekawe rozwiązanie, które może się przydać wielu przedsiębiorstwom. Co warto o nim wiedzieć? Czy faktycznie jest ono korzystne? Wszystkie najważniejsze informacje na ten temat zostały zgromadzone poniżej.

Jakie są największe zalety finansowania pod zastaw nieruchomości?

Zastosowanie zabezpieczenia spłaty pożyczki w formie zastawu nieruchomości pozwala ograniczyć do minimum wymagania względem pożyczkobiorcy, czy to w zakresie stażu firmy, czy jej sytuacji finansowej lub historii kredytowej.

W praktyce oznacza to, że pozyskać finansowanie mogą również start-upy czy przedsiębiorstwa z nie do końca pozytywną historią kredytową – kluczowe jest to, aby miały potencjał, a także mogły przedstawić jako przedmiot zastawu odpowiednio wartościową nieruchomość. To właśnie od jej wartości będzie zależała w dużej mierze maksymalna kwota finansowania. Potencjalnie może ona wynieść nawet kilka milionów złotych, jest to więc ciekawa opcja zarówno dla firm potrzebujących mniejszego, jak i większego zastrzyku gotówki.

Nie ma wymagania, aby nieruchomość będąca przedmiotem zastawu była własnością firmy zaciągającej pożyczkę (w przypadku, gdy należy ona do innej firmy bądź osoby prywatnej, wystarczy uzyskać od niej zgodę na wykorzystanie jej jako przedmiot zastawu). Może to być nieruchomość mieszkaniowa (zarówno mieszkanie, jak i dom), ale też nieruchomość o charakterze komercyjnym (biuro, fabryka, magazyn i nie tylko).

Co zrobić, żeby uzyskać korzystną pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Najprostszym sposobem na uzyskanie atrakcyjnej pożyczki jest zwrócenie się do eksperta, który przeanalizuje sytuację i skontaktuje się z co najmniej kilkoma pożyczkodawcami, aby odnaleźć najlepszą dostępną dla danej firmy ofertę.

Specjalista odpowie także na wszelkie pytania pożyczkobiorcy i zapewni sprawne, bezstresowe i bezpieczne przejście przez cały proces pozyskiwania niezbędnych środków. Tymczasem działając na własną rękę, bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, nietrudno o popełnienie błędu przy wypełnianiu wniosku o pożyczkę czy o wybór nieoptymalnej oferty.

Dodaj komentarz