Skup książek – online czy stacjonarny? Jak pozbyć się starych książek?

W Twoim domu brakuje już miejsca na nowe książki? Wyjątkowo bogate zbiory uniemożliwiają Ci przechowywanie kolejnych powieści, poradników czy podręczników? Sprzedaj egzemplarze, których już nie potrzebujesz! Pomoże Ci w tym internetowy skup książek – Olsztyn, który dostępny jest nie tylko w Olsztynie, ale też w każdym zakątku Polski.

Bardzo często zdarza się, że przeczytane książki nie są przez nas już więcej używane. Wtedy trafiają na półkę i jedynie się kurzą. Wśród czytelników jest wprawdzie wielu kolekcjonerów, którzy lubią zbierać wszystkie tytuły, z jakimi się już zapoznali. Czasami jednak ilość książek na półce zaczyna przekraczać możliwości domowej biblioteczki. W takiej sytuacji musimy zdecydować, których egzemplarzy się pozbędziemy oraz co z nimi zrobić. Jednym ze wspaniałych sposobów na zrobienie miejsca na nowe książki jest ich sprzedaż w skupie. Co warto wiedzieć o skupie książek i na jaką opcję warto się zdecydować – online czy stacjonarną?

Stacjonarny skup książek – jak wygląda w praktyce?

Decydując się na sprzedaż książek w stacjonarnym skupie książek, musimy najpierw znaleźć odpowiedni punkt. Nie zawsze jest to możliwe ze względu na niewielką dostępność takich miejsc. Często znajdują się one również w dużej odległości, co utrudnia bezproblemową i szybką sprzedaż książek. Przywiezione do skupu lub antykwariatu książki ogląda jego pracownik oraz ocenia, czy warto je zakupić oraz w jakiej cenie. Dostarczając wybrane egzemplarze na miejsce, nie mamy więc pewności, że książek faktycznie się pozbędziemy. Bardzo możliwe, że rozczaruje nas również zaproponowana przez skup cena.

Skup książek online – na czym polega?

W internecie dostępna jest platforma SkupSzop.pl, która umożliwia przeprowadzenie całego procesu sprzedaży online. Dzięki temu nie musimy nawet ruszać się z domu, aby wycenić posiadane egzemplarze. Jeśli wybierzemy opcję odbioru paczki przez kuriera, to nie będzie również konieczne wychodzenie do punktu nadania przesyłek. Aby wycenić książki, wystarczy w tym celu użyć znajdującego się na okładce kodu i aplikacji umożliwiającej skanowanie. Alternatywą jest również wpisanie numeru ISBN na stronie internetowej skupu stworzonej właśnie w celu łatwej wyceny sprzedawanych tytułów. Jeśli cena nas zadowala, wystarczy jedynie przygotować paczkę i poczekać, aż dotrze ona do skupu książek. Kiedy zostanie już sprawdzona przez pracownika skupu, możemy mieć pewność, że pieniądze szybko do nas trafią. W ten sposób będziemy mogli zakupić nowe, nieczytane jeszcze książki. 

Dodaj komentarz