Kredyt hipoteczny – jak go uzyskać?

Kredyt hipoteczny – jak go uzyskać?

Dla wielu Polaków, szczególnie młodych, kredyt hipoteczny jest jedynym sposobem na wejście w posiadanie własnych czterech kątów. Jest to długoterminowe zobowiązanie celowe, udzielane na zakup nieruchomości (bądź budowę domu) lub jej remont. Z uwagi na wysoką kwotę kredytu, wiąże się z nim więcej formalności i wymagań niż w przypadku wielu innych popularnych kredytów, takich jak na przykład kredyt gotówkowy.

Warto lepiej zapoznać się z całym tym procesem, aby móc lepiej się do niego przygotować. Dzięki temu powinien on przebiec szybciej i sprawniej. W takim razie, jak uzyskać kredyt hipoteczny? Czy lepiej próbować pozyskać go samodzielnie, czy zgłosić się po pomoc do specjalisty? Wszystkiego dowiecie się w dalszej części tego artykułu!

Pomoc eksperta w uzyskaniu kredytu okaże się nieoceniona

Wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego nie samodzielnie, a z pomocą specjalisty. Wynika to głównie ze wspomnianego już poziomu skomplikowania tego kredytu, a także jego dużej wagi. Dzięki profesjonalnej asyście, jego zaciągnięcie może być szybsze, korzystniejsze i mniej stresujące.

W przypadku wybrania kredytu hipotecznego ze wsparciem eksperta Multikredyt.pl, cały proces zaczyna się od rozmowy, w toku której ustalane są potrzeby, możliwości i zamiary klienta. Kolejny krok to wyselekcjonowanie najlepszej oferty kredytu i przedstawienie jej przyszłemu kredytobiorcy. Po akceptacji wskazanej oferty, doradca pomaga w wypełnieniu wniosku kredytowego i poradzeniu sobie ze wszystkimi innymi formalnościami.

Kredyt hipoteczny – wymagane dokumenty

Przed zaciągnięciem kredytu hipotecznego trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę z faktu, że, aby wniosek został rozpatrzony, bank będzie potrzebował dostępu także do wielu innych dokumentów. Przede wszystkim mowa tutaj o dokumentach związanych z sytuacją finansową danej osoby.

Ich dokładna lista jest zależna od formy zatrudnienia potencjalnego klienta oraz zasad panujących w danej instytucji finansowej. W przypadku preferowanej przez większość instytucji formy zatrudnienia, a więc umowy o pracę na czas nieokreślony, zazwyczaj niezbędne będzie zaświadczenie o dochodach od pracodawcy lub sama umowa, a także wyciąg z konta bankowego.

Istotne będą również dokumenty dotyczące nieruchomości, która ma zostać zakupiona. Należy pamiętać, że bank będzie wymagał przeprowadzenia jej profesjonalnej wyceny. W przypadku, gdy kredyt hipoteczny jest zaciągany na budowę domu, konieczne może być dostarczenie zaświadczeń związanych z działką, na której ma być on postawiony, a także z planowaną budową.

Dodaj komentarz