Jak poprawić swoją zdolność kredytową – najlepsze sposoby

Jak poprawić swoją zdolność kredytową – najlepsze sposoby

Zdolność kredytowa to indywidualna zdolność każdego z nas do spłaty danego zobowiązania wraz z jego odsetkami w wyznaczonym na umowie kredytowej terminie. Ocena zdolności kredytowej to jeden z najważniejszych etapów ubiegania się o dodatkową gotówkę z banku. Podczas analizy bierze się pod uwagę wiele czynników, które razem mogą zadecydować o tym, czy otrzymamy dany kredyt, czy też nie. Jeśli zależy Ci na tym, aby bank udzielił Ci kredytu, to powinieneś popracować nad swoją zdolnością kredytową. Jak to zrobić i czy kredyt bez zdolności kredytowej jest możliwy?

Dochody oraz zatrudnienie

Jedną z pierwszych rzeczy, o którą bank pyta swoich klientów, jest wysokość dochodów oraz ich forma zatrudnienia. Już od wielu lat banki najbardziej doceniają klientów, którzy pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony oraz posiadają stałe i wysokie dochody. Musisz jednak wiedzieć, że praca na umowę zlecenie lub o dzieło nie przekreśla Twoich szans na otrzymanie atrakcyjnego kredytu. Wiele banków rozumie to, że rynek pracy się zmienia i że w wielu zawodach o wiele korzystniejszym rozwiązaniem jest inny rodzaj umowy niż umowa o pracę.
Konieczne jest jednak udowodnienie swoich zarobków. W tym celu bank może poprosić Cię o wyciągi z konta, aby potwierdzić to, ile pieniędzy masz do dyspozycji każdego miesiąca. Jeśli chcesz zwiększyć swoją zdolność kredytową, to możesz np. poprosić o podwyżkę lub poprosić pracodawcę o nową umowę.

Obciążenie wydatkami

Kolejną rzeczą, na którą bank zwraca uwagę przed udzieleniem komuś kredytu, jest jego obciążenie wydatkami. Nawet jeśli ktoś ma bardzo duże wynagrodzenie, ale równie duże wydatki, to jego zdolność kredytowa nie należy do najlepszych. Warto więc o to zadbać i przed złożeniem wniosku o kredyt nieco popracować nad swoimi wydatkami.

Po pierwsze postaraj się spłacić drobne zobowiązania finansowe, oraz większe kredyty. Zamiast spłacać kilka kredytów jednocześnie, zostaw sobie jeden lub dwa, których np. nie jesteś w stanie spłacić w najbliższym czasie. Jeśli bank zobaczy, że Twoje obciążenie wydatkami nie jest spore w porównaniu do zarobków, to chętniej udzieli Ci kredytu.

Buduj dobrą historię kredytową

Jedną z prostszych, lecz wymagających więcej czasu rzeczy, które wpływają dobrze na zdolność kredytową https://habza.com.pl/kredyt-bez-zdolnosci-kredytowej/, jest budowanie dobrej historii kredytowej. Staraj się zawsze spłacać swoje zobowiązania w terminie i doprowadzaj do momentu, w którym w BIK pojawiają się negatywne informacje na Twój temat.

Dodaj komentarz