Idealny brzuch na lato z Hula hop do ćwiczeń

Idealny brzuch na lato z Hula hop do ćwiczeń

Pierwsze wiosenne słońce rozbudza w ludziach tęsknotę za wakacjami. Przypomina także o tym, że latem nosimy zwiewniejsze stroje, pod którymi trudno ukryć sylwetkę. Niezależnie od Twojego rozmiaru najważniejsze, aby ciało wyglądało na sprawne. Pomogą w tym odpowiednio zaplanowane ćwiczenia z hula hop.

Krótka historia koła

Hula hop nie jest nowym wynalazkiem. Znane już było podobno 3000 lat temu. Pierwsze tego typu przyrządy do ćwiczeń pochodziły z Egiptu. Wykonywano je z gałązek winogron i służyły głównie dzieciom do zabawy. Hula hop dużą popularność zdobyło w Europie w latach 50. XX wieku. Od tamtej pory regularnie wraca do łask i cieszy się popularnością nie tylko wśród dzieci, ale także dorosłych.

Jak wybrać odpowiednie hula hop

Idąc do sklepu ze sprzętem, warto zdawać sobie sprawę z tego, że hula hop do ćwiczeń to nie tylko plastikowe koło w kilku rozmiarach. Oczywiście rozmiar ma tutaj znaczenie. Jeśli zamierzamy ćwiczyć w domu, to lepiej zdecydować się na mniejszą obręcz. Wielkość koła warto dostosować do wzrostu. Dla wysokich osób – większe, ale dla niższych sprawdzą się oba rozmiary. Jednak to nie wszystko. Waga przyrządu także ma znaczenie. Im cięższe, tym trudniej wykonywać obroty. Dlatego dla tych, którzy w zimę raczej siedzieli pod kocem z książką, niż chodzili na siłownię, poleca się te lżejsze.

Tradycyjne hula hop jest zwykłą, najczęściej plastikową obręczą. Dostępne są jednak specjalne, składane koła, które dodatkowo od wewnętrznej strony mają specjalne wypustki. Ich celem jest masowanie ciała, co wpływa też korzystnie na skórę brzucha. Dodatkowo są one cięższe, dlatego pozwalają na intensywniejsze ćwiczenia. Są polecane raczej dla bardziej zaawansowanych osób.

Jak wykonywać ćwiczenia

Jeśli jako dziecko bawiliście się hula hop do ćwiczeń to teraz też nie będziecie mieć problemu. Rozpoczynając ćwiczenia z obręczą, należy pamiętać o lekkiej rozgrzewce na początek oraz o odpowiedniej postawie ciała i oddechu podczas treningu. Najlepiej zacząć od prostego kręcenia kołem w pasie. Jeśli opanujemy ten ruch, warto spróbować obniżać koło do poziomu bioder, następnie kolan i z powrotem do poziomu talii.

W kolejnym ćwiczeniu kręcąc kołem, należy unosić jedną nogę do boku, a następnie drugą nogę i tak na zmianę. Po opanowaniu podstawowych ruchów można też dodać więcej niż jedno koło i spróbować jednocześnie kręcić obręczami w różnych partiach ciała.

Do uzyskania widocznych efektów wystarczy 20-minutowy trening każdego dnia przez 4 – 6 tygodni. Podczas treningu wzmacniamy nie tylko mięśnie brzucha, ale także pleców i bioder. Warto zacząć już dziś!

Dodaj komentarz