Damski strój biznesowy – kilka propozycji

Strój biznesowy jest istotny nie tylko w świecie biznesu. Każda kobieta powinna posiadać w swej garderobie odpowiednio dopasowany strój biznesowy, gdyż nigdy nie wiesz w jakiej sytuacji zawodowej znajdziesz się w przyszłości. Dopasowanie w tym przypadku to nie tylko odpowiednio dobrany krój do sylwetki, ale też do sytuacji. Strój biznesowy ma swój specyficzny dress code, czyli kod ubioru obwarowany zasadami łączenia i doboru elementów. Utarła się nazwa stroju biznesowego, zaś ogólnie rzecz biorąc ma się na myśli strój wizytowy, formalny lub elegancki wyjściowy. Jeżeli pracujesz w miejscu, w którym wymagany jest strój biznesowy, jak bank, recepcja, urząd lub zwyczajnie wybierasz się na rozmowę kwalifikacyjną warto, abyś zapoznała się z poniższym wpisem.

Mając odpowiednio dopasowany strój biznesowy na pewno zrobisz dobre pierwsze wrażenie, a to już pół sukcesu podczas rozmowy kwalifikacyjnej.  Strój biznesowy budzi właściwy respekt, dlatego pracownicy odpowiednich instytucji powinni zakładać takie stroje.

Strój biznesowy damski – dress code

Znanymi klasykami w tej kategorii są standardowe kostiumy składające się z garsonki lub kompletu żakietu i spodni. Zestaw ze spódnicą zaliczany jest do superformalnych, dlatego jeśli chcesz zrobić naprawdę dobre wrażenie możesz połączyć garsonkę lub żakiet z ołówkową spódnicą w kolanko. Mile widziane są również sukienki biznesowe. Bardzo ważny jest rodzaj tkaniny, dlatego kostium powinien być wykonany z doskonałej jakości gładkiego materiału lub posiadać dyskretny wzór, jak prążki. Jeżeli masz słabość do fakturowanych materiałów  wybierz ten z najdyskretniejszym wzorem. Kostiumy zdobione, z marszczeniami, ozdobnymi kołnierzykami, aplikacjami itd. nie mieszczą się w biznesowym dress codzie.

Pod żakiet warto założyć jasną prostą koszulę lub bluzkę, albo top. Mile widziane są jednolite kolory, najlepiej biel, delikatny błękit, delikatny róż. Należy unikać błyszczących bluzek obficie zdobionych, z deseniami i frędzlami, gdyż wyglądają niepoważnie.

Do takiego stroju powinnaś wybrać zakrywające palce czółenka na średnim obcasie od 4-8cm. Od obowiązku noszenia pończoch czy rajstop coraz częściej są odstępstwa. Biżuteria dopuszczalna dyskretna i dosyć oszczędna. Obowiązują stonowane kolory. Jeżeli masz długie włosy, upnij je w kok lub zepnij w inny sposób, nie zaleca się nosić włosów rozpuszczonych do stroju biznesowego.

3 najlepsze propozycje stroju biznesowego dla kobiety

Pamiętaj, że dress code to pewne zasady odpowiednio dobranego stroju biznesowego. Ważne jest, abyś dodatkowo zachowała swój styl i podkreśliła atuty swojej sylwetki. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji.

Pierwszą propozycją jest klasyczne zestawienie eleganckich spodni lub spódnicy z żakietem  lub garsonką. Aby nadać naszemu wyglądowi trochę charakteru możemy przełamać kolor spódnicy jakimś żywym kolorem paska lub do czarnego kostiumu dobrać koszulę w paseczki.

Propozycja nr 1

Dla kobiet z kształtami, czyli wydatnym biustem, krągłymi biodrami polecamy spódnicę ołówkową i elegancką koszulę (propozycja nr 2). Możesz narzucić na ramiona garsonkę, ale nie jest to konieczne.

Propozycja nr 2

Kolejna propozycja (nr 3) to sukienka biznesowa. Nie powinna mieć głębokich dekoltów, ani być zbyt krótka.  Pamiętaj,  że im skromniejsza tym lepsza.

Dodaj komentarz