Czy ekspert kredytowy jest za darmo?

Czy ekspert kredytowy jest za darmo?

W dzisiejszych czasach częste zaciąganie kredytów nikogo już nie dziwi. Spora liczba osób posiada zadłużenie w banku lub innej instytucji pożyczkowej. Niestety, ilość osób, które nie radzą sobie z późniejszą spłatą kredytu, również rośnie. Wpływ mają na to niezbyt pewne czasy, rosnące ceny produktów i niewielki wzrost naszego wynagrodzenia.

Aby więc nie popaść w długi, warto zawczasu znaleźć taki produkt finansowy, który nie obciąży zbytnio naszego domowego budżetu. W jego znalezieniu może pomóc m.in. ekspert kredytowy, który rzetelnie oceni Twoją sytuację i znajdzie odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb produkt.

Kim jest ekspert kredytowy?

Ekspert kredytowy  jest zatrudniony w pośrednictwie kredytowym. Firma ta posiada podpisane umowy z bankami, które z kolei udzielają kredytów. Umowy są potrzebne po to, aby ekspert kredytowy mógł otrzymać od banku prowizję za udzielony kredyt dzięki osobie, która korzystała z jego pomocy. Im więcej podpisanych umów z bankami ma dane pośrednictwo, tym będzie ono bardziej rzetelne i obiektywne.

Ekspert kredytowy to osoba, która pomaga podjąć dobrą decyzję związaną z wybraniem właściwego kredytu. Wiedza i doświadczenie związane z aktualną sytuacją kredytową na rynku bankowości pozwalają szybciej znaleźć ofertę pożyczki dopasowanej do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań potencjalnego kredytobiorcy. Dzięki jego pomocy możemy zaoszczędzić sporo cennego czasu.

Czy pomoc eksperta kredytowego jest płatna?

Jak już wspomnieliśmy, ekspert kredytowy pobiera swoje wynagrodzenie za pracę, dzięki umowie podpisanej z bankiem. Jeśli więc decydujemy się na skorzystanie z pomocy takiego specjalisty, to nie płacimy za to. Z punktu widzenia osoby szukającej kredytu jest to zatem darmowa pomoc, za którą płaci bank, a nie my. 

Czy ekspert kredytowy pomaga tylko znaleźć kredyt?

Ekspert kredytowy to osoba zajmująca się pomocą potencjalnym kredytobiorcom. Specjalista dokładnie analizuje naszą zdolność kredytową, na którą składa się m.in. historia kredytowa, wpisy w BIK-u, czy bieżące wydatki. Na podstawie szczegółowej i rzetelnej analizy wskazuje te produkty bankowe, które nie przyczynią się do problemów finansowych. Osoba ta nie narzuca nam gotowego rozwiązania, a jedynie wskazuje alternatywy.

Korzystanie z takiej formy pomocy jest zatem dużo rozsądniejsze niż np. samodzielnie poszukiwanie kredytu. To dlatego, że oszczędzamy swój cenny czas, którego nie trwonimy na samodzielną analizę dostępnych na rynku produktów bankowych.

Po wybraniu kredytu warto mieć kontakt do takiego eksperta, ponieważ może on w przyszłości pomóc w wydłużeniu bądź skróceniu okresu spłaty zaciągniętej pożyczki, albo konsolidacji problematycznych kredytów.

Dodaj komentarz