Zarabianie przez internet – Infobiznes.

Zarabianie przez internet – Infobiznes.

Praca zdalna, szybko postępująca cyfryzacja i możliwość zarabiania pieniędzy na własnych pasjach coraz częściej pozwala ludziom prowadzić biznes on-line. Zarabianie przez internet stało się bardzo popularne dzięki różnorodnym możliwością i nieograniczonej wręcz rzeszy klientów. Kanały na Youtube, profile na Facebook czy Instagramie pozwalają zarabiać pieniądze jak również promować nasze produkty. Jednym ze sposobów na zarabianie przez internet jest infobiznes.

Czy jest infobiznes?

Infobiznes to sposób sprzedawania wiedzy za pośrednictwem internetu. Produktami w infobiznesie mogą być książki, e-booki, kursy czy szkolenia. W zasadzie każda forma przekazywania informacji na dany temat jest rodzajem infobiznesu. Plusem tego rodzaju działalności jest niski próg wejścia. W zasadzie wystarczy nam internet, komputer oraz smartfon i już możemy zacząć swój własny twórczy biznes. Należy pamiętać, że aby sprzedawać wiedzę nie musimy być ekspertami w danej dziedzinie, aczkolwiek ułatwia nam to tworzenie produktów. Nie będąc w fachowcem w danym temacie możemy bazować na doświadczeniach innych oraz badaniach naukowych.

Infobiznes – trzy kroki.

Każdy biznes wymaga trzech podstawowych kroków. Jest to dystrybucja , marketing oraz sprzedaż. Wymienione wyżej działania pozwolą nam, na stworzenie grupy klientów oraz produktu, który rozwiąże ich aktualny problem.

Dystrybucja.

Ważnym elementem naszego biznesu, który pozwoli nam zarabiać przez internet jest dystrybucja. Zbudowanie wokół siebie społeczności, umożliwi nam stworzenie listy adresowej, która będzie podstawą do tego by móc sprzedawać swoje produkty. Listę adresową możemy utworzyć za pośrednictwem Youtub’a, Facebooka czy Instagram’u. Należy pamiętać, aby dbać o zbudowane w ten sposób relację i zaufanie.

Marketing.

Kolejnym etapem działania, w kształtowaniu naszego infobiznesu jest marketing. Działania marketingowe mają na celu przekonać klientów, ze zbudowanej listy adresowej, do zakupu właśnie naszego produktu. Tutaj również możemy wykorzystać social media oraz Youtub’a. Promocja w ramach prowadzonych live’ów jest bardzo skuteczną metodą domykania sprzedaży.

Produkty.

Produkt jest docelową wartością, którą chcemy przekazać klientowi. Ma on za zadanie rozwiązać palący problem naszego odbiorcy połączyć go z nami i umożliwić zarabianie przez internet. Wyróżniamy kilka rodzajów produktów, które są niezbędne w infobiznesie.

Produkt wejściowy, który ma za zadanie przekonanie do nas klienta. Często jest to darmowe bądź niedrogie szkolenie, e-book czy kurs. Ten rodzaj produktu nie rozwiązuje głównego problemu klienta ale ma jedynie zachęcić go do dalszych relacji z nami.

Produkt flagowy – jest to docelowy pełnopłatny i kompleksowy efekt naszej twórczości będący jednocześnie rozwiązaniem problemu naszego klienta. Ten produkt będzie kluczowy w kontekście naszych zysków, gdyż na nim będziemy najwięcej zarabiać.

Produkt back-end’owy. Z założenia jest to produkt prestiżowy dla naszych kluczowych klientów. Może to być rozmowa, odpłatne konsultacje, wsparcie w ramach prowadzonych działań biznesowych. Produkt ten jest bardzo drogi i docelowo przeznaczony do ograniczonej rzeszy naszych klientów.

Infobiznes, jako forma zarabiania przez internet to jeden z prostszych sposobów na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Jak każdy biznes wymaga wytrwałości w dążeniu do celu i nie poddawania się podczas niepowodzeń. Ten rodzaj przedsiębiorczości nie wymaga od nas wiedzy eksperckiej ale warto pamiętać, iż zaplanowane i konsekwentne działanie pozwoli nam dojść do celu.

Dodaj komentarz