Mentalność bogatych

Wielu ludzi których znam marzy o tym, aby być bogatym jednak bogactwo ciężko osiągnąć pracując na etacie. Oczywiście prezesi banków czy korporacji, albo managerowie wysokiego szczebla zarabiają duże pieniądze jednak bardzo ciężko zwykłemu “Kowalskiemu” dojść na ten etap kariery. Większość ludzi, których znam chce być bogata, ale nic nie robi w tym kierunku, ponieważ nie mają mentalności bogatych ludzi.

Zamienianie czasu na pieniądze

Mentalność biednych ludzi najczęściej jest taka, że jak nie pracują to nie zarabiają. Stąd biorą nadgodziny, bądź pracują na dwa etaty. Nie jest to najlepsze wyjście, bo oczywiście pieniędzy jest więcej, ale nawet nie ma czasu kiedy ich wydać. Musisz pracować tak skutecznie, aby zarabiać nawet jak nie ma cię w pracy. Prowadź sprzedaż, bądź jakieś usługi które nie wymagają ciągle twojej obecności. Dzięki temu będziesz miał pieniądze i więcej czasu dla siebie, bliskich bądź na inne swoje projekty. Oczywiście na początku swojej drogi do wolności finansowej jest to prawie pewne, że będziesz musiał poświęcić na to ogrom swojego czasu, ale po pewnym czasie powinieneś oddelegowywac zadania innym ludziom.

Ciągle się edukuj

Biednie mentalnie człowiek idzie na 8 do pracy wraca do domu, włączy pranie, zje obiad i ogląda telewizję i pije piwo. Nie ma w tym nic złego jednak takim działaniem nie zajdzie on dalej niż praca na etacie. Jeżeli chcesz osiągnąć dużo więcej musisz ciągle się edukować i inwestować w siebie. Inwestuj w wiedzę, w kursy w to co cię interesuje. Dzięki temu staniesz się ekspertem w swojej dziedzinie i będziesz mógł tę wiedzę wykorzystywać w swoich projektach, albo dzielić się nią z innymi ludźmi. Oczywiście nie jest to łatwe, ponieważ jest to praca po pracy jednak szybko zacznie przynosić efekty dzięki czemu będziesz mógł zwiększyć swoje zarobki, a w konsekwencji rzucić pracę na etacie i uzyskać wolność finansową.

Rozważnie wydawaj swoje pieniądze

Buduj swoją poduszkę finansową. Nawet jak nie zarabiasz wiele, staraj się odkładać pieniądze na czarną godzinę. Nigdy nie wiesz co się wydarzy. Staraj się też planować swoje wydatki i nie kupuj niepotrzebnych rzeczy. Przed zakupem zastanów się czy na pewno jest ci to potrzebne i nie dasz rady bez tego żyć. Kiedyś nadejdzie taki czas, że nie będziesz musiał tak się zastanawiać. Postaraj się z optymalizować swoje wydatki, usuń niepotrzebne subskrypcje, zacznij gotować w domu zamiast jeść na mieście, szukaj tańszych zamienników, a szybko zobaczysz, że w portfelu zostaje ci sporo pieniędzy. Środki te możesz oszczędzać albo inwestować.

Dodaj komentarz