Klimatyzacja w miejscu pracy – o czym pamiętać?

Klimatyzacja w miejscu pracy – o czym pamiętać?

W pomieszczeniach biurowych bardzo ważne jest to, aby zapewnić wszystkim pracownikom wystarczająco wygodne i komfortowe warunki pracy. Tylko w takiej sytuacji wszyscy są w stanie rzeczywiście efektywnie pracować. Jeżeli w biurze nie działa klimatyzacja, wszystkim bardzo ciężko jest skupić się na swoich codziennych obowiązkach. Latem zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w pomieszczeniach biurowych stanowi jedno z największych wyzwań. Szczególnie w dużych pomieszczeniach, gdzie pracuje bardzo duża ilość osób, właściwa wymiana powietrza może okazać się kluczowa dla komfortu i wygody pracujących tam ludzi.

Trzeba również pamiętać, że klimatyzacja w biurze nie tylko musi być sprawna, ale powinna być również i regularnie czyszczona. Zapchana klimatyzacja może bowiem powodować bardzo wiele niedogodności. Szczególnie cierpią osoby, które są uczulone na kurz i roztocza. Niesprawna klimatyzacja lub instalacja, która z różnych powodów nie działa do końca właściwie może w dużym stopniu obniżać komfort wszystkich pracowników biurowych, a nawet uniemożliwiać im wykonywanie codziennych czynności. Może również powodować występowanie wielu chorób przewlekłych, szczególnie tych związanych z układem oddechowym. Katar sienny, zapalenie zatok i oskrzeli a nawet płuc – to wszystko może być efektem niesprawnej, nie czyszczonej regularnie klimatyzacji. 

Coraz częściej doskonałym uzupełnieniem klimatyzacji w biurze są krzesła biurowe siatkowe. Zamiast standardowe szytego oparcia krzesła posiadają membranę, która bardzo przepuszcza powietrze do ciała pracowników. Jest to bardzo przyjemna forma w letnie upały, a w przypadku biur na poddaszu lub słabo klimatyzowanych rola krzeseł biurowych z siatkowym oparciem rośnie jeszcze bardziej. Dzięki takiej formie oparcia możliwe jest jeszcze zastosowanie mechanizmów regulacji dolnego odcinka kręgosłupa. Oparcie siatkowe w budowie fotela to umożliwiają. Jest to tak zwana regulacja lędźwiowa, która dla wielu osób z dolegliwościami tego odcinka kręgosłupa jest wręcz zbawienna. Poza przydatnymi właściwościami dla pracownika biurowego – krzesła biurowe z siatką to designerska forma – bardzo modna w drugiej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku.

Dodaj komentarz