Jak działa agencja statystów?

Na rynku istnieje obecnie wiele firm, które podejmują się między innymi organizacji statystów. Tak zwana agencja statystów może umożliwić także wynajęcie odpowiedniej grupy osób, którymi nie dysponuje twórca filmowy. Bardzo często zdarza się, szczególnie podczas produkcji filmów fabularnych, że tło dla wydarzeń musi stanowić nawet kilkaset osób. W związku z tym zaplanowanie angażu dla takiej ilości osób o najczęściej konkretnych cechach wyglądu to kwestia skomplikowana. Nic więc dziwnego, że twórcy filmowi korzystają z usług, jakie oferuje im agencja statystów.

W ostatnich latach produkcja filmowa w Polsce dotyczy bardzo często ekranizacji ważnych wydarzeń historycznych, a w scenach bitewnych uczestniczy bardzo wiele osób. Agencja statystów może także zapewnić odpowiednie przeszkolenie ich w ten sposób, aby realizacja ujęć bitewnych przebiegła szybciej i sprawniej. Jak wiadomo, produkcja filmowa to proces bardzo złożony – trzeba przecież uwzględnić nie tylko to, że główni aktorzy muszą nauczyć się swoich ról i odpowiednio je zagrać. Ważnymi aspektami realizacji scenariusza filmowego jest także na przykład pogoda czy specjalny wystrój, nad którym również pracuje sztab ludzi. Dlatego też nagrywanie ujęć może zajmować nawet kilka lat. Dla reżyserów i osób odpowiadających za zatrudnienie przy produkcji filmu wsparcie uzyskane od firm takich, jak agencja statystów może okazać się bardzo cenne i pozwolić na skrócenie czasu nagrywania ujęć.

Z drugiej strony korzystanie z takich usług może być ciekawym rozwiązaniem także dla producentów spotów reklamowych. Wyszukiwanie wciąż nowych twarzy, które zaintrygują widza lub wpasują się idealnie w scenariusz reklamy może być skomplikowanym przedsięwzięciem. Agencja statystów również w tym zakresie może przyjść na pomoc. Najczęściej tworzy ona specjalną bazę, w której osoba odpowiedzialna za angaż do pracy przy reklamie może znaleźć interesującą postać. W takich bazach znajdują się bowiem ludzie z praktycznie wszystkich przedziałów wiekowych o różnym wyglądzie.

Zleceniodawca po znalezieniu odpowiedniej osoby powinien skontaktować się z agencją, która umożliwi mu bezpośredni kontakt z zainteresowanym. Co ciekawe, agencja statystów często oferuje skorzystanie z własnego studia do nagrań, co jest dodatkowym atutem takiej firmy. Zwykle jest ono bardzo przydatne dla zleceniodawców, którzy nie posiadają jeszcze własnego studia. Dla takich twórców współpraca z agencją statystów to również szansa na rozwój.

Dodaj komentarz