Internetowa umowa najmu a zabezpieczenie zaliczki – jak szybko i bezpiecznie zarezerwować wymarzone mieszkanie?

Internetowa umowa najmu a zabezpieczenie zaliczki – jak szybko i bezpiecznie zarezerwować wymarzone mieszkanie?

W dobie stale rosnącej inflacji wielu z nas stara się nie odkładać decyzji o zakupie lub wynajmie lokalu na później. Jeśli znajdziemy korzystną ofertę, chcemy jak najszybciej ją zweryfikować, a następnie zarezerwować nieruchomość. Z jakich platform internetowych możemy skorzystać, aby tego dokonać? A co najważniejsze, czy możliwe jest wówczas zabezpieczenie zaliczki, a w konsekwencji: zabezpieczenie transakcji internetowej?

Krok pierwszy: bezpieczny początek współpracy

W przypadku najmu, a zwłaszcza zakupu nieruchomości, w grę wchodzą duże sumy pieniężne. Z oczywistych względów wolimy nie wpłacać ich w ciemno na konto zupełnie obcej osoby. Nie satysfakcjonują nas również umowy zawarte słownie, telefonicznie lub za pośrednictwem prywatnych maili. Z pomocą przychodzą nam wówczas platformy takie jak Sharelock. Rejestracja na portalu jest w pełni darmowa, co pozwala nam uniknąć dodatkowych kosztów na start. Po zalogowaniu otrzymujemy możliwość wygenerowania kontraktu, dotyczącego wpłacanej przez nas kaucji. Samodzielnie wybieramy datę wykonania transakcji oraz kwotę, generując tym samym zabezpieczenie płatności. Sprzedający, po uzyskaniu od nas zaproszenia, potwierdza swoją tożsamość na portalu i akceptuje proponowane przez nas warunki umowy.

Krok drugi: zabezpieczenie zaliczki

Mamy to! Skoro zawarliśmy porozumienie, przechodzimy do płatności. Wybrana przez nas e-platforma powinna, tak jak Sharelock, zapewnić nam bezpieczny i płynny przebieg transakcji. Po wpłacie naszych środków – kaucji lub zadatku w określonej wcześniej wysokości – do systemu płatniczego witryny zostają one zabezpieczone do momentu, gdy obie strony dopełnią wszelkich formalności związanych z zakupem lub wynajmem nieruchomości. Po uzyskaniu informacji o spisaniu umowy, serwis generuje potwierdzenie płatności, a pieniądze trafiają na konto sprzedającego.

Czego unikniemy dzięki skorzystaniu z pomocy profesjonalistów?

Poszukując mieszkania, a następnie rozważając skorzystanie z konkretnej oferty, pamiętajmy, że drugiej stronie również zależy na pomyślnym przebiegu transakcji. Nie tylko ze względu na środki pieniężne, ale także na dobrą reputację, komfort i oszczędność czasu. Zabezpieczenie zaliczki w opisany powyżej sposób ma wiele korzyści zarówno dla kupującego, jak i dla sprzedającego:

  • dzięki wpłaconej zaliczce sprzedający uzyskuje informację, że kupujący jest wypłacalny
  • kupujący wie, że dzięki korzystaniu z zaufanej platformy jego środki są bezpieczne przez cały okres trwania transakcji
  • obie strony mają wgląd w spisany kontrakt
  • transakcja odbywa się w określonym terminie, korzystnym dla obu stron
  • uczestnicy transakcji mogą liczyć na udokumentowanie jej pozytywnego przebiegu i pozytywną opinię.

Działalność platform takich jak Sharelock jest nieocenionym ułatwieniem dla kupujących i sprzedających. Przede wszystkim oszczędza ich czas i minimalizuje stres, który niemal zawsze pojawia się w przypadku zawierania transakcji opiewających na duże kwoty.

Dodaj komentarz