Czy warto ubezpieczać się indywidualnie?

Ubezpieczenia indywidualne są najczęściej dodatkowymi ubezpieczeniami, które mają na celu wzmocnić ochronę naszego zdrowia, życia, mienia czy pozwolić nam na oszczędzanie pieniędzy na przyszłość. Bardzo często wybieramy ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia medyczne czy ubezpieczenia majątkowe, które mają chronić nasze mieszkania. Ubezpieczenia indywidualne dostosowywane są do naszych potrzeb, a składka która zobowiązujemy się uiszczać będzie ściśle związana z naszym wiekiem, płcią i stanem zdrowia. Ubezpieczenia indywidualne są więc najtańsze dla ludzi młodych, którzy tak naprawdę czerpią z nich najwięcej, jeśli decydują się na ubezpieczenia inwestycyjne. Młodzi ludzie mogą natomiast stracić na ubezpieczeniach grupowych, gdzie średnią wieku podnoszą ich starsi koledzy, co oczywiście skutkuje wyższą składką.

Ubezpieczenia i ranking najpopularniejszych z nich pokazują, że Polacy coraz częściej się doubezpieczają, czyli nie chcą polegać tylko i wyłącznie na obowiązkowych ubezpieczeniach społecznych, które nie stanowią odpowiedniej gwarancji bezpieczeństwa, bowiem zazwyczaj w przypadku choroby czy wypadku ograniczają się do wypłaty przez ZUS minimalnych zasiłków, które nie wystarczają na codzienne potrzeby, leki, wizyty lekarskie czy rehabilitację. Ubezpieczenia medyczne czy ubezpieczenia na skutek nieszczęśliwych wypadków dają nam dodatkowe fundusze na rekonwalescencję i pozwalają zapewnić sobie bezpieczeństwo finansowe na czas, kiedy utraciliśmy zdolność do wykonywania pracy. Bez różnicy więc czy wybierzemy Towarzystwo Ubezpieczeniowe Uniqa czy ubezpieczenia w innej firmie, ważne że się ubezpieczamy.

Bardzo popularne są również ubezpieczenia majątkowe, co oznacza, że mamy większą świadomość istniejącego ryzyka i chcemy chronić to, na co często pracowaliśmy całe życie. Tylko ubezpieczenia indywidualne dają nam możliwość ubezpieczeń majątkowych, co jest kolejnym dowodem na to, że warto ubezpieczać we własnym zakresie i chronić to, co dla nas najcenniejsze.

Dodaj komentarz