Czy handel internetowy w Polsce jest popularny?

Na chwilę obecną w Internecie można kupić tak naprawdę wszystko. Polska zaliczana jest aktualnie do najszybciej rozwijających się rynków w Europie.

Do pewnego czasu obawialiśmy się robienia zakupów w Internecie. Głównym tego powodem był przede wszystkim strach. Obawialiśmy się, że takie zakupy są mało bezpieczne. Dziś jednak nasze myślenie znacznie się zmieniło.

Wirtualny handel jest dziś dla nas czymś całkowicie normalnym. Coraz chętniej i częściej korzystamy z internetowych usług. Lubimy też robić zakupy w sieci. E-commerce w naszym kraju jest dopiero na początku swej drogi. Cały czas się rozwija i swoje lata świetności będzie przeżywać dopiero za kilka lat. Warto jednak podkreślić, że tendencja ta jest wzrostowa. Z każdym rokiem wzrasta w naszym kraju zasięg Internetu, co stanowi niezwykle ważną zaletę w rozwoju rynku e-commerce. Coraz szybciej rozwijają się także serwisy oferujące zakupy w Internecie. Dużą popularnością cieszą się u nas także tak zwane zakupy grupowe.

Coraz więcej osób korzysta ze specjalnych serwisów sprzedażowych, czy aukcyjnych. Największym powodzeniem cieszy się oczywiście Allegro. Warto podkreślić jednak, że również lokalne platformy sprzedażowe odgrywają tu bardzo istotną rolę. Jak się okazuje, produktem najczęściej nabywanym przez Polaków w Internecie, są książki. Zakup ten deklaruje aż 54% osób korzystających z serwisów sprzedażowych. Do niedawna dużą popularnością pośród zakupów internetowych cieszyły się różnego rodzaju gadżety komputerowe. Równie popularny był także sprzęt AGD.

Na szczególną uwagę zasługuje ponadto fakt, że coraz większa liczba osób korzysta obecnie ze specjalnych porównywarek cenowych. Pozwala to na skorzystanie z aktualnych promocji i ciekawych rabatów. Wśród zakupów internetowych dużą popularnością cieszą się również wszelkiego rodzaju części samochodowe. Podobnie jest z odzieżą. Potęga e-commerce ciągle rośnie, również na rynku polskim. Popularność zakupów w Internecie wynika przede wszystkim z olbrzymiej wygody, szybkości i łatwego dostępu do oferowanych usług i produktów. Jak się okazuje, w przeciągu ostatnich sześciu lat, ilość polskich stron e-commerce wzrosła aż czterokrotnie do poziomu ponad 12 000 sklepów internetowych. Na chwilę obecną coraz większa liczba sklepów internetowych oferuje swoim klientom różnego rodzaju kupony rabatowe, które są doskonałą promocją i sposobem na przyciągnięcie coraz większej liczby przyszłych klientów. Z aktualnych badań wynika także, że ponad 82% Polaków kupuje obecnie w Internecie.

Dodaj komentarz