Adres na siedzibę dla spółki z o.o. lub spółki akcyjnej

Decydując się na założenie firmy, musimy wiedzieć z czym tak naprawdę wiąże się własna działalność. Jeżeli zdecydujemy się na sprzedaż pluszowych zabawek, która będzie odbywała się przez e-sklep, to być może uda nam się prowadzić firmę z domu.

Ręcznie wykonywane pluszaki to towar, który z pewnością znajdzie nabywcę. Każda jednak sprzedaż będzie wiązała się z tym, co nazywamy biurokracją. Będziemy musieli odprowadzać podatki, przyda nam się współpracownik i osoba, która zadba o segregację zamówień itp.

Chcąc sprawiać wrażenie profesjonalistów znających rynek, dobrze posiadać adres. Nawet jeśli domowa produkcja misiów wcale nie musi wychodzić poza obręb jednego pokoju naszego mieszkania, domu. Adres przydatny jest też małym spółkom akcyjnym czy spółkom z.o.o. Ponadto przyda się  audytorom i doradcom.

Wydawać by się mogło, iż aby posiadać własny adres, musimy jednak część zysków przeznaczyć na wynajem lokalu czy na zatrudnienie personelu. Wystarczy tu przejrzeć kilka ofert tzw. biur wirtualnych, dzięki którym szybko znajdziemy fachową pomoc.

Adres ma tak samo wysokie znaczenie, co siedziba, dlatego warto się o niego postarać. Jeżeli nasz klient będzie miał, gdzie wysyłać korespondencję, poczuje się doceniany, uwierzy, że nasza działalność jest legalna a jej oferta skierowana jest także ku niemu samemu. Podając potencjalnemu klientowi wszelkie dane, sprawimy też wrażenie dużej firmy.

Ponadto adres oraz miasto, w którym znajduje się siedziba naszej firmy będą nam przydatne choćby, jako informacja na ulotkach, którymi warto rozreklamować swoją działalność. Wirtualne biura mogą nam odpłatnie użyczyć swego adresu. Tam też wówczas będzie przychodziła nasza korespondencja, której przyjmowaniem, również mogą zająć się pracownicy wirtualnych biur. Odpłatne użyczanie adresu dotyczy także różnego rodzaju spółek.

Takie biuro można założyć bardzo szybko korzystając z drogi internetowej. Zwykle biura posiadają nie tylko REGON, ale i NIP, KRS i siedzibę. Całość jest bezpieczną procedurą. Można zakładać kolejne filie. I co najważniejsze – nie ponosimy opłat, takich jak np. notarialna. Do najtańszych należy spółka jawna, zaś najdroższą jest spółka akcyjna. Można wykupić także już w całości gotową spółkę. Wówczas cena zamyka się w 5 tys. zł. Wirtualne biura pomagają także likwidować biura. Także i ta operacja jest odpłatna.