Zwijacze do węży – jak wybrać odpowiedni

Węże stosowane są w różnych przemysłach zarówno lotniczych, petrochemicznych, morskich i obronnych, węże do paliwa znajdują zastosowanie również w warsztatach samochodowych. W większości tych przemysłów węże które znajdują zastosowanie są bardzo długich rozmiarów, utrzymanie ich w porządku niejednokrotnie bywa trudne stąd tez na rynku od kilku lat zaczęły pojawiać się zwijarki do węży. Są one dostępne w różnych konfiguracjach z możliwością dostosowania ich również do potrzeb i oczekiwań klienta.

W ofercie firm zajmujących się produkcją zwijarek do węży możemy znajdziemy zarówno zwijarki ręczne jak i sprężynowe czy też takie z silnikiem elektrycznym, a nawet hydrauliczne i pneumatyczne które mogą być nawet wyposażone w systemy zdalnego sterowania. Zwijarki produkowane są zgodnie z najwyższymi standardami jakości spełniając przy tym europejskie normy w zakresie zdrowia bezpieczeństwa czy ochrony środowiska. Są one wykonane ze stali węglowej z poliestrową powłoką, aluminium lub stali nierdzewnej wszystko w dowolnym kolorze. Większość zwijarek zaprojektowana jest tak aby spełniała wymagania klientów, mogą być również zaprojektowane na zamówienie. Zwijarki do węży cechują się wysoką jakością i trwałością materiałów z jakich zostały wykonane, modułową konstrukcją. Niezależnie od tego czy kupujemy zwijarkę gotową czy też na zamówienie skonstruowana specjalnie pod nasze potrzeby, zawsze musimy wybrać odpowiedni dla nas waz oraz końcówki, pistolet, a na końcu sam rodzaj zwijacza.

Wybierając odpowiedni dla nas wąż zawsze otrzymamy taki który charakteryzuje się wysoką trwałością. Dzięki wysokiej klasy mieszankom gumowym, tekstylnym oplotom wzmacniającym oraz najnowocześniejszym technologiom  węże mogą mieć zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Przy wyborze węża ważny jest typ, rozmiar długość, a także rodzaj potrzebnych końcówek.

Następnym krokiem jest wybór pistoletu, należy wybrać go pod kątem zastosowania, bądź tez pod kątem przepływu. Przyłącze węża musi również pasować do wybranych wcześniej końcówek.

Ostatni krok to wybór samego zwijacza, pamiętajmy o tym, że nadają się one do różnych mediów tzn. benzyny, oleju, detergentów, rozpuszczalników, wody czy tez gazu. Są tak skonstruowane aby zmieścić węże o różnych średnicach dowolnej długości. W zależności od tego jakiej długości jest waż zwijarki mogą być zaprojektowane na bębnie długim, niskim, wysokim bądź krótkim. Wiele firm oferuje zwijacze dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Dodaj komentarz