W jaki sposób najlepiej zarabiać na TikToku?

W jaki sposób najlepiej zarabiać na TikToku?

TikTok to aplikacja, która w ostatnich latach bardzo mocno zyskała na popularności. Dzięki niej możliwe jest jednak nie tylko oglądanie krótkich i zabawnych filmików, lecz także zarabianie. Wbrew pozorom, dzięki aplikacji tej można zdobyć całkiem dobre pieniądze. 

Co zrobić, aby zarabiać na TikToku?

Zarabianie na TikToku jest jak najbardziej możliwe, jednak nie jest ono zbyt proste. Aby liczyć na satysfakcjonujące przychody, trzeba posiadać dużą liczbą followersów. W praktyce, nie jest ona wymogiem, jednak dzięki niej twórcy mogą liczyć na większe zasięgi, a w efekcie – na lepsze zarobki. Najbardziej popularnym sposobem na zarabianie jest robienie transmisji live. W jej trakcie widzowie mogą przesyłać gifty, czyli specjalne darowizny, które przyjmują formę monet. Twórca uzyskane monety w dalszej kolejności może zamienić na realną gotówkę, którą da się wypłacić na swoje konto PayPal. Im większa liczba uczestników live’a, tym większe są oczywiście szanse na dostanie dużej ilości giftów. W trakcie jednej transmisji można zarobić nawet kilka tysięcy złotych, jednak takie osiągnięcia są możliwe wyłącznie dla wąskiego grona twórców. 

Kreatywne sposoby zarobku na TikToku

Transmisje live nie są jedynym sposobem na zarabianie z wykorzystaniem tej platformy. Bardzo dobrą opcją są bowiem także programy partnerskie. Opierają się one na współpracy z markami na TikToku. Wiele firm szuka influencerów do wypromowania swojego produktu, dlatego też posiadanie dużej liczby followersów otwiera możliwość nawiązania licznych kolaboracji. Na początku najlepiej szukać współprac z małymi oraz początkującymi firmami, jednak z biegiem czasu możliwe jest zwiększenie swojej popularności i nawiązanie jeszcze bardziej opłacalnych znajomości. Większość początkowych kolaboracji opiera się na barterze, aczkolwiek dostawanie prawdziwych pieniędzy za reklamę produktu również jest możliwe. Innym patentem na zarobienie pieniędzy na TikToku jest tworzenie kont, rozwijanie ich, a następnie sprzedawanie. Wiele firm jest zainteresowanych kupnem kont z dużą liczbą obserwujących, a ponadto nierzadko płacą one naprawdę dobre pieniądze. 

Zarabianie na TikToku – czy to możliwe?

Zarabianie na TikToku nie jest proste, ale jak najbardziej jest możliwe. Tylko nieliczni twórcy są w stanie utrzymywać się z pracy influencera, jednak dorobienie sobie do budżetu domowego jest całkiem realne. Początkujący twórcy powinni skupić się przede wszystkim na programach partnerskich, gdyż dzięki nim możliwe jest zawieranie pierwszych cennych znajomości. Rekomendowane jest także prowadzenie transmisji live, gdyż w ich trakcie użytkownicy TikToka bardzo chętnie wysyłają prezenty w formie monet, które można wymienić na prawdziwą gotówkę. 

Dodaj komentarz