Lokata bez podatku belki – najlepsza lokata

Gdy szukamy odpowiedniej lokaty, szczególną uwagę zwracamy na jej oprocentowanie. Jest to bardzo ważna sprawa, lecz nie powinniśmy zapominać także o podatku belki.

Jest to podatek od dochodów kapitałowych, który jest odliczany wówczas, gdy odsetki przekraczają kwotę dwóch złotych i czterdziestu dziewięciu groszy. Możemy jednak znaleźć lokatę, której nie będzie obejmował podatek belki (a raczej nie będzie obejmował on naszych zysków z tej lokaty). Wiele osób uważa, że lokata bez podatku belki to najlepsza lokala. Oczywiście musimy porównać, czy bardziej opłacalna jest lokata wysoko oprocentowana z podatkiem belki czy z mniejszym oprocentowaniem i bez podatku belki.

Lokata bez podatku od dochodów kapitałowych to między innymi opłata na osiemnaście dni, na którą wpłacamy nie więcej niż tysiąc złotych. Gdy wpłacimy na nią na przykład tysiąc sto złotych, zostanie naliczony podatek belki i zyskamy mniej, niż gdybyśmy wpłacili na lokatę tysiąc złotych. Takich przykładów jest więcej, odsetki nie mogą przekroczyć tylko określonej kwoty.