Jak zorganizować event w stylu eko? Pomysły i inspiracje

Świadomość Polaków na temat ekologii stale rośnie. Praktycznie na każdym kroku można usłyszeć o tym, jak dbać o środowisko i jak małymi krokami zmieniać swoje postępowanie na te bardziej przyjazne naturze. Używamy bawełnianych toreb na zakupy, segregujemy śmieci czy też korzystamy z przedmiotów codziennego użytku wykonanych ze szkła lub drewna zamiast z plastiku. Jak jednak być eko także w takich sytuacjach jak eventy i imprezy firmowe? Także w tym obszarze warto zadbać o naturę i zwiększyć swoją świadomość ekologiczną. Zobacz jak zorganizować event w ekologicznym stylu i jakie rzeczy mogą Ci w tym pomóc.

Dekoracje w stylu eko

Na evencie nie powinno zabraknąć dekoracji, które sprawią, że goście będą zachwyceni miejscem, w którym się znajdą. Ciekawym pomysłem jest urządzenie eventu na świeżym powietrzu. Jeśli pogoda na to pozwala, to warto rozważyć właśnie takie rozwiązanie. Bliskość drzew i roślin sprawi, że organizator nie będzie musiał inwestować w zbyt wiele dekoracji. Dekoracje w stylu eko można wykonać samodzielnie np. z drewna i mchu. W ostatnim czasie bardzo popularne są ścianki z żywych roślin, liści itp. Warto też skorzystać z tego, że obecnie bardzo modne są dekoracje w stylu minimalistycznym. Wystarczy niewiele elementów, aby miejsce, w którym ma odbyć się event, wyglądało wyjątkowo.

Catering

Oprócz eko dekoracji warto zadbać o catering, który jest jednym z ważniejszych punktów całego spotkania. Na co warto zwrócić uwagę? Przede wszystkim na zastawę. Zamiast plastikowych kubków, sztućców i talerzy postaw na ich papierowe odpowiedniki. Kubki papierowe oraz pozostałe elementy zastawy można spersonalizować, dodając na nich logo firmy lub dowolną grafikę. Jeśli nie ma możliwości użycia naczyń do wielokrotnego użytku, to te wykonane z papieru będą dobrym rozwiązaniem. Podczas eventu zaserwuj uczestnikom lokalne i sezonowe produkty. Nie musisz sprowadzać drogich i nietypowych produktów, aby event był udany – gwarantujemy, że wiele osób doceni możliwość spróbowania dań, które są popularne w danym regionie.

Upominki

Na różnego typu eventach często można spotkać się z upominkami dla gości. Warto zadbać o to, aby również one były eco. Takim upominkiem może być ekotorba wykonana z bawełny, las w szkle, drewniane gry, gadżety firmowe wykonane z korka. Możliwości jest naprawdę wiele i obecnie bez większego problemu można kupić eko gadżety, które nie będą zaśmiecać naszej planety przez kilka tysięcy lat. Zorganizowanie eventu w duchu eko nie jest bardzo wymagające, biorąc pod uwagę obecne możliwości. Warto więc się nad tym zastanowić i zorganizować spotkanie, które nie zaszkodzi naszej planecie.

Dodaj komentarz