Wykładzina biurowa – w jakich miejscach warto ją stosować i dlaczego?

Wykładzina biurowa – w jakich miejscach warto ją stosować i dlaczego?

Podczas urządzania takich przestrzeni jak biuro projektanci często stają przed dylematem co najlepiej sprawdzi się na podłodze – mogą to być kafelki, panele lub wykładzina obiektowa. Te trzy rozwiązania zdecydowanie należą do najpopularniejszych i wszystkie mają swoje zalety, ale także wady. Dziś skupimy się na wykładzinie biurowej, czyli inaczej zwanej obiektową. Gdzie można ją stosować i kiedy warto to robić? Odpowiadamy!

W jakich miejscach można położyć wykładzinę biurową?

Już sama nazwa tego produktu mówi wiele o tym, gdzie warto jest go zastosować. Wykładzina biurowa sprawdzi się w różnego typu pomieszczeniach biurowych – zarówno w korporacjach, jak i niewielki, kilkuosobowych biurach. Oprócz tego można ją stosować w miejscach, gdzie panuje natężony ruch. Wykładzina obiektowa doskonale sprawdzi się: w centrach handlowych, na lotniskach, w urzędach i w innych miejscach, w których codziennie pojawia się kilkaset, a nawet kilka tysięcy osób.

Podłoga w takich miejscach jest narażona na szybkie ścieranie oraz uszkodzenia. Jeśli jednak pokryjemy ją wykładziną dobrej jakości, to powierzchnia będzie prezentowała się doskonale przez naprawdę długi czas. W sklepach internetowych i stacjonarnych można wybierać spośród wykładzin w różnych wzorach i kolorach. Nie musisz ograniczać się do materiału w jednym kolorze. Możesz postawić za to na żywe barwy i abstrakcyjne wzory, jeśli właśnie to, najlepiej pasuje do Twojej firmy.

Czy wykładzina biurowa ma te same parametry co wykładzina domowa?

Odpowiedź na to pytanie brzmi nie – obie te wykładziny różnią się od siebie w dość dużym stopniu. Tradycyjna wykładzina domowa nie jest odporna aż w tak dużym stopniu na ścieranie, jak wykładzina biurowa. Wykładziny domowe znajdujące się w miejscach, gdzie panuje duży ruch, bardzo szybko mogłyby ulec zniszczeniu, co oczywiście nie umknęłoby uwadze osób odwiedzających obiekt.

Kolejną kwestią jest to, że wykładziny biurowe, czyli inaczej mówiąc obiektowe, są bardziej odporne na zabrudzenia. Co więcej, są łatwiejsze w czyszczeniu i późniejszej konserwacji. Jest to bardzo duży plus, ponieważ ułatwia to zachowanie wysokiego poziomu higieny w miejscu, w którym znajduje się taki produkt.

Wykładziny domowe można stosować w mieszkaniach i domach oraz ewentualnie w biurach, w których nie panuje zbyt duży ruch. W innym przypadku np. w ruchliwych korytarzach czy przy recepcji w hotelu najlepiej jest zastosować wytrzymałą wykładzinę obiektową. Taki wybór wbrew pozorom pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, ponieważ wykładzina obiektowa nie będzie wymagać tak częstej wymiany, jak ta domowa, która została położona w złym miejscu.

Dodaj komentarz