Warszawa na weekend – jakie oferuje niestandardowe atrakcje? 

Warszawa na weekend – jakie oferuje niestandardowe atrakcje? 

Niebawem planujesz wycieczkę do stolicy i zastanawiasz się, jakie miejsca koniecznie musisz odwiedzić? Przewodniki mówią, że obowiązkowymi punktami są m.in. Pałac Kultury i Nauki, Zamek Królewski, czy Stare Miasto. Oczywiście zgadzamy się z tym, jednakże to nie wszystko, co warto zwiedzić. W tym artykule skupimy się na niestandardowych atrakcjach oferowanych przez Warszawę. Koniecznie zobacz, gdzie się udać!

Klub nocny z utalentowanymi tancerkami

Poszukujesz atrakcji, która pozwoli Ci odpocząć po tygodniach czy miesiącach ciężkiej pracy? Pomyśl nad odwiedzeniem klubu New Orleans w Warszawie – to miejsce stworzone dla dżentelmenów, które umożliwi Ci pełną regenerację i powrót do obowiązków z nową energią. Czekają tam na Ciebie wybitne drinki, a także piękne kobiety, które wprowadzą Cię do świata intymności, którego być może brakuje Ci w życiu codziennym.

Kamienne schodki

Warszawa jest uwielbiana przez wiele osób m.in. za to, że praktycznie na każdym kroku można odkryć ciekawe miejsca, o których nie wszyscy wiedzą. Idealnym przykładem jest tutaj ulica Kamienne Schodki na Starym Mieście. Być może niejednokrotnie widziałeś ją na zdjęciach czy filmach – ta wąska, ukryta i dość stroma uliczka jest naprawdę wyjątkowa, dlatego jest wykorzystywana w różnych materiałach. Z ciekawostek warto wiedzieć, że tutaj kiedyś spacerował Napoleon Bonaparte w towarzystwie księcia Józefa Poniatowskiego i oglądał Wisłę.

Budynek z kultowego serialu

Oglądałeś kiedyś „13 posterunek”? A może nawet jesteś fanem tego serialu? Ten tytuł zyskał ogromną popularność zwłaszcza pod koniec lat 90. To produkcja z ciekawą fabułą, niezłą, gwiazdorską obsadą i niezliczonymi zabawnymi dialogami. Właśnie w Warszawie znajduje się budynek, który jest prezentowany w czołówce serialu. Dokładnie jest w samym sercu stolicy przy ul. Chłodnej 3 w dzielnicy Wola. Oczywiście nie oznacza to, że w tym miejscu były nagrywane odcinki, jednak uważamy, że samo odwiedzenie tej okolicy będzie niemałą atrakcją dla fanów tej produkcji.

Muzeum Neonów

Czy istnieje miejsce, w którym znajdziesz różne reklamy i napisy świetlne z rozmaitych miejsc w kraju? Elementy, które dawniej ozdabiały sklepy czy dworce? Tak – jest nim Muzeum Neonów w Warszawie. To właśnie tutaj znajdziesz niezwykłe instalacje, szczególnie te pochodzące z okresu PRL. Aktualnie można obejrzeć około 100 eksponatów starych reklam świetlnych. Każdy egzemplarz posiada oczywiście krótką notatkę na temat miejsca, do którego kiedyś należał, autora i zwięzły opis. Czy warto tu przyjść? Jak najbardziej – tym bardziej że to jedyne takie miejsce w Polsce!

Dodaj komentarz