W jakie buty warto się zaopatrzyć na okres przejściowy?

Jak wiadomo okres przejściowy będzie wymagał od przedstawicielki płci pięknej wybrania odpowiednich butów. Nie wszystkie kobiety wiedzą, jakie kwestie powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w model, który będzie zarówno chronił przed chłodem, jak i przed ewentualnym przemoknięciem.

Kalosze

Omawiany rodzaj butów jest doskonałym rozwiązaniem praktycznie na każdą okazję. Okres przejściowy jest świetnym pretekstem do zakupu kaloszy. Obecnie można je zakładać praktycznie do wszystkiego. Należy mieć świadomość, że modele znajdujące się w ofercie asortymentowej znanych producentów bardzo przypominają eleganckie kozaki lub botki. Oczywiście będzie to znacznie ułatwiało ich noszenie. Panie coraz częściej zakładają kalosze zarówno do sukienek, jak i ołówkowych spódnic. Można postawić na kalosze za kostkę lub sięgające kolan.

Botki

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że botki z wyższą cholewką mogą być bardzo praktyczne w sezonie przejściowym. Można zaopatrzyć się w model na obcasie lub płaskiej podeszwie. Na trudny okres doskonałym rozwiązaniem będą botki na przyczepnej i stabilnej podeszwie. Może ona bowiem ochronić przedstawicielkę płci pięknej przed ewentualnym upadkiem na śliskim i zabłoconym chodniku. Warto wiedzieć, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się botki wykonane ze skóry licowej lub ekologicznej. Cechują się one odpornością na wilgoć, a także niekorzystne czynniki zewnętrzne. Obuwie doskonale zda egzamin zarówno w codziennych, jak i formalnych stylizacjach.

Półbuty

Kolejną świetną opcją na okres przejściowy są półbuty. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów tego rodzaju butów należy zaliczyć wyższą podeszwę. Będzie ona nie tylko chroniła stopę przed zimnem, ale również izolowała od mokrej nawierzchni. Oczywiście omawiane półbuty mają także estetyczne zalety. Można postawić na model wsuwany lub sznurowany.

Buty sportowe

Rekomendowane jest zaopatrzenie się w model wykonany ze skóry, który będzie sięgał za kostkę. Doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z możliwości butów sportowych w masywniejszej wersji. Panie przeważnie nie założą ich do stroju formalnego. Świetnie będą jednak komponowały się casualowymi i miejskimi stylizacjami. Kobiety preferujące obuwie na wyższym obcasie mogą postawić na sportowe sneakersy na koturnie. Można mieć dzięki temu pewność, że uzupełnią one stylizację z jeansami. Oczywiście przedstawicielki płci pięknej powinny przed zakupem uwzględnić stosunek jakości do ceny.

Dodaj komentarz