Recykling gruzu budowlanego – co zrobić z gruzem po remoncie?

Recykling gruzu budowlanego – co zrobić z gruzem po remoncie?

Recykling gruzu budowlanego jest bardzo ważny ze względu na środowisko. Pozbywając się odpadów budowlanych w nieprzemyślany sposób, przyczyniamy się do zanieczyszczenia Ziemi. Co roku podczas remontów i budowy Polacy generują miliony ton gruzu – zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Z tego względu należy pomyśleć o tym, jak i gdzie wyrzucać gruz, aby odbyło się to w bezpieczny i legalny sposób. Gruzers – wywóz gruzu Szczecin to firma, która może pomóc Ci w recyklingu gruzu budowlanego.

Recykling gruzu – najważniejsze informacje

Aby gruz mógł zostać poddany recyklingowi, musi zostać odpowiednio przygotowany. Ważne jest oczyszczenie gruzu z innych zanieczyszczeń np. metalu, śrub, tapety, folii itd. Do oczyszczania gruzu wykorzystuje się specjalne maszyny, które przesiewają zanieczyszczenia i zostawiają czysty gruz. Oczyszczony gruz poddaje się procesowi rozdrabniania. Odbywa się to za pomocą specjalnej kruszarki, na której można ustawić poziom rozdrobnienia. Recyklingowi nie może zostać poddany gruz z domieszką cegły, betonu czy też asfaltu.

Recykling gruzu odbywa się w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach. Gruz, który został oczyszczony i rozdrobniony, można wykorzystać ponownie na wiele sposobów. Z takiego materiału można korzystać podczas budowy dróg i parkinów. Gruz poddany recyklingowi sprawdzi się też podczas rozbudowy istniejących obiektów.

Co zrobić z gruzem po remoncie?

Gruzu z remontu nie można wyrzucać do śmietników komunalnych. Surowo zabronione jest też wywożenie go w miejsca, które nie są do tego przeznaczone. Jak więc szybko pozbyć się gruzu, który zalega po remoncie? Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy, która zajmuje się profesjonalnym wywożeniem gruzu i wynajmem kontenerów na odpady budowlane. Samodzielne przewożenie gruzu w odpowiednie miejsce może być problematyczne, szczególnie jeśli do wywiezienia masz sporą ilość tego materiału.

Jeśli nie masz odpowiednio dużego samochodu do przewozu odpadów poremontowych, to wynajmij kontener na gruz i skorzystaj z usług specjalistów. Wystarczy skontaktować się z firmą, która podstawi kontener na gruz we wskazane miejsce. Po remoncie pracownicy firmy przyjadą odebrać kontener i zajmą się wywozem odpadów. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musisz zastanawiać się jak bezpiecznie składować i wywozić gruz. Legalna utylizacja odpadów po remoncie jest kluczowa, jeśli nie chcesz narazić się na problemy z prawem oraz jeśli nie jest Ci obojętny los środowiska naturalnego w Twojej okolicy.

Dodaj komentarz