Jaki kontener wybrać podczas pozbywania się odpadów budowlanych?

Jaki kontener wybrać podczas pozbywania się odpadów budowlanych?

Każdy remont oraz budowa to również masa odpadów, które się gromadzą. Wiele osób zastanawia się co z nimi zrobić. Małą ilość odpadów zazwyczaj jesteśmy w stanie sami wywieźć do odpowiedniego punktu, jednakże przy nieco większych pracach, może to nie być możliwe. Tu z pomocą przychodzą firmy takie jak https://www.gruzboss.pl/, które podstawiają kontener oraz zajmują się odpowiednym zabezpieczeniem śmieci.

Jak zamówić usługę wywozu gruzu?

Większość firm działa w podobny sposób. W celu zamówienia usługi możemy stawić się osobiście, dzięki czemu na miejscu będziemy w stanie ustalić wszelkie szczegóły. Dla nieco bardziej zabieganych powstała opcja kontaktu telefonicznego. Wybierając tę opcję z pewnością, również w łatwy sposób będziemy mogli dogadać najważniejsze kwestie. Zazwyczaj pracownicy firm, telefonicznie doradzają między innymi wybór odpowiedniego kontenera. Niektóre firmy mają możliwość zamówienia usługi za pomocą skrzynki mailowej, bądź formularza online. Korzystanie z tego typu rozwiązań dedykowane jest głównie dla klientów, którzy mają wybraną wielkość kontenera oraz nie potrzebują żadnej porady.

Jaki kontener wybrać? Przykładowe rozmiary

Wiele osób, które decydują się na usługę wywozu gruzu lub innych odpadów, zastanawiają się jaki rozmiar kontenera będzie dla nich odpowiedni. Oczywiście oferta firm może się nieco różnić, natomiast przyjrzyjmy się kilku popularnym rozmiarom. Jednym z nich jest kontener o 2 metrach sześciennych. Polecany do niewielkich remontów lub wywozu czystego gruzu. Kolejnym z nich jest pojemnik o wielkości 6 metrów sześciennych, który sprawdzi się w przypadku np. średnich remontów. Ostatnim przykładem jest kontener o wielkości 8 metrów sześciennych, który nada się podczas nieco większych remontów lub pozbywania się np. styropianu. Najlepszym sposobem może okazać się skontaktowanie z konkretną firmą oraz poproszenie o radę. Dzięki temu wybór będzie jeszcze prostszy.

Czy można wyrzucać odpady budowlane do tradycyjnych śmietników?

Według prawa wyrzucanie odpadów budowlanych do tradycyjnych koszy jest zabronione. Dlaczego? Zwykłe śmietniki nie są odpowiednio przystosowane do tego typu odpadów. Przede wszystkim śmieci takie jak gruz są zbyt ciężkie, przez co konstrukcja pojemników mogłaby nie wtrzymać. Co więcej, większość materiałów budowlanych zawiera substancje, które poprzez złą segregacje mogłyby zanieczyszczać środowisko. Nieodpowiednie zabezpieczenie takich odpadów jak gruz, grozi nawet karą pieniężną. W przypadku małych ilości gruzu możemy sami wywieźć go do odpowiedniego punktu. Natomiast, gdy podczas remontu lub budowy nagromadziliśmy więcej odpadów, wystarczy wynająć kontener. Dzięki czemu cały proces zabezpieczenia gruzu przekazujemy usługodawcy.

Dodaj komentarz