Jak wyciągnąć załamany klucz z zamka?

Jak wyciągnąć załamany klucz z zamka?

Zacina się i klinuje, a Ty szarpiesz i ciągniesz. Jaki jest tego efekt? Złamany klucz. Każdemu może się przytrafić taka sytuacja. Złamany klucz, to nie koniec świata, chociaż ciężko go samodzielnie wyjąć. Jeszcze trudniej jest przeprowadzi operację bez uszkodzenia zamka. Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka? 

Domowe metody na wyciągnięcie złamanego klucza 

To jak trudne będzie wyciągnięcie złamanego klucza, zależy od tego w którym miejscu się uszkodził i po której stronie drzwi. Jeśli znajdujemy się od strony mieszkania lub udało się nam otworzyć drzwi wejściowe i dopiero przy wyciąganiu złamał się nam klucz, to mamy ułatwioną sytuację. Dlaczego? Ponieważ mamy dostęp do narzędzi, które będą w tej sytuacji niezbędne. 

Metod wyjmowania złamanego klucza jest kilka. Możesz wykorzystać sposób na drugi klucz, jeśli taki posiadasz i młotek. W tej metodzie wkładasz zapasowy klucz od drugiej strony. Pamiętaj żeby zrobić to ostrożnie i włożyć go maksymalnie do połowy. Następnie puknij go kilka razy delikatnie młotkiem, tak żeby złamany klucz został wypchnięty. Jeśli ta metoda nie zadziała, to możesz wykorzystać drugi sposób. W pierwszej kolejności spsikaj zamek czymś tłustym, najlepiej specjalnym płynem. Następnie delikatnie wyciągnij go śrubokrętem. Pamiętaj, że klucz uda Ci się wyciągnąć tylko wtedy, kiedy zamek będzie ustawiony w pozycji otwarcia lub zamknięcia. Jeśli klucz ułamał Ci się na zewnątrz zamka, to możesz spróbować wyciągnąć go cążkami za wystającą część. 

Złamany klucz? Zadzwoń po ślusarza 

W dużo gorszej sytuacji znajdujemy się jeśli klucz ułamał się nam zanim udało się otworzyć drzwi. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem problemu jest zadzwonienie po ślusarza. Pogotowie zamkowe https://www.pogotowie-zamkowe-lodz.pl/ zajmuje się otwieraniem drzwi w sytuacjach awaryjnych przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Dlatego nie musisz się martwić, jeśli klucz ułamał Ci się wczesnym porankiem czy nawet w nocy. 

Co ważniejsze ślusarz oferuje profesjonalną pomoc. Domowe sposoby nie zawsze są skuteczne, a co gorsza jeśli wykonamy je nieumiejętnie, to możemy tylko pogorszyć sytuację. Na przykład nieodwracalnie uszkodzić zamek. Wtedy zapłacimy nie tylko za usługę awaryjnego otwierania drzwi, ale także za wymianę zamka. Dlatego najpewniejszym rozwiązaniem sytuacji złamanego klucza jest skorzystanie z pomocy ślusarza. Dzięki temu sprawnie dostaniemy się do mieszkania, a nasz zamek zostanie nienaruszony. W dodatku możemy odrazy poprosić o dorobienie klucza, który nam się złamał. 

Dodaj komentarz