Jak przygotować się do przeprowadzki? 

Na samą myśl o przeprowadzce boli Cię głowa? Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ciężko jest przebrnąć przez ten proces i odpowiednio go przygotować. Często dużym problemem jest wniesienie do nowego mieszkania mebli oraz dużych elementów wyposażenia. Z pomocą przychodzi tutaj http://rent-expert.pl/, czyli firma, która zajmuje się wynajmem podnośników oraz wind dekarskich. Dzięki temu przeprowadzka nie będzie taka straszna, jak Ci się wydaje. Istnieje wiele sposobów na to, by przenoszenie się do nowego miejsca było szybkie, wygodne, przyjemne i bezpieczne dla wszystkich Twoich mebli. Co należy zrobić, aby przygotować się do procesu przeprowadzki? Jakie triki warto zastosować? Jeśli planujesz niedługo przeprowadzkę, koniecznie zapoznaj się z naszym artykułem!

Zrób listę

Zanim zabierzesz się do przewożenia wszystkich Twoich rzeczy do nowego domu czy mieszkania, zastanów się najpierw, co konkretnie musisz spakować. Przygotuj sobie mocne, wytrzymałe kartony oraz drewniane lub plastikowe skrzynki, do których włożysz książki, kwiaty doniczkowe, wyposażenie łazienki i kuchni. Ubrania i pościel mogą zostać spokojnie zapakowane do pojemnych foliowych worków. Zrób dokładną listę wszystkich transportowanych rzeczy i postaraj się wyliczyć ilość potrzebnych pudełek oraz worków. Odznaczaj z listy rzeczy, które umieściłeś już w przygotowanych opakowaniach. Gwarantujemy, że dzięki temu proces pakowania przebiegnie szybko i wygodnie, a Ty o niczym nie zapomnisz.

Skorzystaj z windy dekarsko-towarowej 

Jeśli posiadasz przedmioty o większych gabarytach, np. meble, sprzęt RTV i AGD lub duży instrument muzyczny, nie czekaj. Zadzwoń do firmy zajmującej się wynajmem windy towarowo-meblowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzisz mnóstwo czasu i energii, która byłaby potrzebna na zniesienie wszystkich rzeczy po schodach, a następnie ponowne ich wniesienie do nowego mieszkania. Nie będziesz musiał również rozkręcać mebli – wszystkie bez problemu zmieszczą się do windy. 

Co więcej, dzięki takiemu rozwiązaniu masz pewność, że wszystkie transportowane meble i sprzęty nie ucierpią podczas ich przenoszenia. Przemieszczanie ich za pomocą własnych rąk w wąskiej klatce schodowej mogłoby bowiem skutkować uszkodzeniami lub całkowitym zniszczeniem przedmiotu w razie wypadku. Nie wspominając już o tym, że podczas takiego znoszenia i wnoszenia ciężkiego wyposażenia po schodach możemy w łatwy sposób zrobić sobie krzywdę. Pamiętaj zatem, by korzystać z dostępnych rozwiązań i pomocy innych – dzięki temu unikniesz przykrych sytuacji i zaoszczędzisz mnóstwo cennego czasu, a przeprowadzka stanie się o wiele przyjemniejsza.

Dodaj komentarz