Poznaj 3 powody, aby skorzystać z leasingu pracowników

Poznaj 3 powody, aby skorzystać z leasingu pracowników

Mierzysz się z sezonowością w swojej branży, rotacją pracowników lub dodatkowymi projektami, których nie jesteś w stanie zrealizować terminowo? Obawiasz się kosztów związanych z nadgodzinami i niezadowoleniem klientów? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj optymalne rozwiązanie!

Leasing pracowników — opłacalna inwestycja

Dlaczego leasing pracowników to usługa, która powinna cię zainteresować? Na czym polega to rozwiązanie i jak wdrożyć je w swojej firmie? Zacznijmy od początku.

Leasing pracowników oznacza dosłownie wypożyczenie ich przez pracodawcę na czas określony lub nieokreślony. Najczęściej korzystają z niego osoby prowadzące sezonową działalność — w branżach takich jak gastronomia i rolnictwo okresowo potrzeba znacznie więcej rąk do pracy. Opisywane rozwiązanie jest jednak coraz częściej wykorzystywane przez właścicieli pozostałych firm, którzy borykają się z rotacją pracowników, dużą liczbą zwolnień lekarskich lub ponadprogramowymi zleceniami.

Być może zastanawiasz się, dlaczego wypożyczenie pracownika to lepszy pomysł, niż stałe zatrudnienie kolejnego członka zespołu. Pomijając kwestię sezonowości i tymczasowości waszych działań, leasing umożliwia ci optymalizację kosztów związanych z nadgodzinami i absencją pracowników. Za chwilę przedstawimy ci kolejne argumenty przemawiające na jego korzyść!

3 powody, aby wdrożyć leasing pracowników w firmie

Leasing pracowników posiada liczne zalety, wśród których warto wyróżnić:

1.Oszczędność czasu i pieniędzy.

Leasing opiera się na współpracy z agencją pracy, która nawiązuje kontakt z wykwalifikowanymi specjalistami. W momencie gdy pracodawca zgłasza swoje zapotrzebowanie, jej przedstawiciele mogą szybko wystosować do niego odpowiednią ofertę. Dzięki temu nie tracisz czasu na rekrutację i nieudane współprace.

2. Bezpieczeństwo.

Wypożyczanie pracowników to w pełni legalna usługa. Ponadto rzetelna agencja pracy, taka jak Flambir, bierze na siebie wiele formalności.

3. Nowe doświadczenie.

W dzisiejszych czasach rynek pracy i metody zatrudnienia nieustannie się zmieniają. Korzystając z leasingu pracowników, nie tylko nawiązujesz nowe znajomości, ale także zdobywasz doświadczenie we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań i procedur w swoim biznesie.

Agencja pracy, której warto zaufać

Aby mieć pewność, że proces wypożyczenia pracownika przebiegnie pomyślnie, nawiąż współpracę z zaufaną firmą. Wybierz Flambir — przedsiębiorstwo, które nie jest agencją pracy tymczasowej. Firma nawiązuje kontakt ze specjalistami ze Wschodu, co umożliwia ci współpracę z mieszkańcami krajów takich jak Ukraina i Gruzja. Nie czekaj — rozwijaj swoją firmę już dziś!

Dodaj komentarz